Demokrat Zafer

B SINIFI EHLİYET SAHİPLERİ ARTIK 125 CC’YE KADAR MOTOSİKLET KULLANABİLECEKLER

Resmi Gazete’de yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne göre, en az 2 yıllık B sınıfı geçerli sürücü belgesine sahip olan ve gerekli şartları sağlayan sürücüler, A1 sınıfı sürücü belgesi ile kullanılan motosikletleri kullanabilecek.

İçişleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlarının birlikte yürütüleceği yönetmeliğe ilişkin aranan şartlar şu şekildedir:

1. Deneyim bakımından en az 2 yıllık B sınıfı geçerli sürücü belgesine sahip olmak,

2. İki tekerlekli araçları kullanacaklar için aranan sağlık şartlarını karşılamak,

3. Başvuru tarihinden itibaren geriye doğru 5 yıl içinde sürücü belgesi geçici veya daimi alınmamış olmak.

A1 sınıfı sürücü belgesi için gerekli şartları sağlayan sürücüler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği direksiyon eğitimi ve başarılı uygulama sınavının ardından A1 sınıfı sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır. Bu sertifikalar sürücü belgesi sistem kayıtlarına işlendiğinde, Türkiye genelinde A1 sınıfı sürücü belgesine sahip olarak kullanılabilen,  ticari faaliyetlerde kullanılan motosikletler dışındaki motosikletleri rahatlıkla kullanabileceklerdir.

İsotlar Motor, B sınıfı ehliyet sahiplerine tanınan A1 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılabilecek motorları ile diğer firmalara kıyasla daha fazla çeşitlilik sağlamaktadır. Bu çeşitlilik içinde 125cc motor hacmine sahip; PeugeotLambrettaBrixton ve UM gibi markalar bulunmaktadır. Bu markalar sadece şık tasarımlarıyla değil aynı zamanda güvenilir performanslarıyla da öne çıkmaktadır. İsotlar Motor’da Şubat ayı boyunca, 125cc’ye kadar olan tüm modellerde sizi bekleyen özel bir fırsat var. 90.000 TL’ye kadar vade farksız 12 ay taksit seçeneği ile hayalinizdeki motosiklete sahip olmak hiç bu kadar avantajlı olmamıştı.

İsotlar Motor’un geniş ürün yelpazesi, her sürücü profilinin beklentilerini karşılamak ve sürüş deneyimini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Türkiye genelinde kullanabileceğiniz A1 sınıfı sürücü belgesi ile bu marka ve modellerine sahip olabilir ve özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz. Motosiklet tutkunları için sunulan bu modellerle birlikte, hem şehir içi hem de şehir dışı yolculuklarınıza keyif katacak güvenli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ