Ulucami-Orhangazi Parkı Civarındaki Tacizler Meclis’e Taşındı; “Vatandaşların Huzur Hakkı Belediyeler Tarafından Sağlanmalı!”

“Bursa’nın tarihi meydanında askıcı tacizi! Ulucami-Orhangazi Cami arasında bulunan Orhangazi Parkı’ndaki çay ocaklarının askıcı elamanlarının çay-limonata satma yarışından Bursalılar yaka silkti.” haberimizin yayınından birkaç saat sonra durulan tacizler yeniden başladı. Bursa Vatan Medya Gurubu tarafından yapılan haberden sonra bavulhaber ve globalbursa internet sitelerinde de konu haberleştirildi.

Vatandaşlar ise son yaşanan olaya isyan ederek; “Bizi askıcıların tacizinden kim koruyacak! Osmangazi Belediyesi mi, Büyükşehir mi! Artık buna bir çare bulun!” sözleri ile isyanlarını iletti. Vatandaşlar; “Biz günün yorgunluğunu atmak için bu mekana geliyoruz. Ama her 5 dakikada çaycı elamanların sözlü tacizine uğruyoruz. Osmangazi Belediyesi mi yoksa Büyükşehir Belediyesi mi bu tacizi sonlandırır, ama yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya son kez davet ediyoruz. Yok eğer buraları onlara satıldı ise bilelim, bir daha bu bölgeye adım atmayacağız! özellikle gece 20,00’den sonra biz yürüyecek yer bile bulamıyoruz bu parkta! Hafta sonu ise ayrı bir panayır oluyor burası. Lütfen azami dikkat!” dediler.

Konu Osmangazi ve Büyükşehir Belediyeleri Meclisleri’nde gündeme geldi. İYİ Parti ve CHP’li Meclis Üyeleri tarafından gündeme getirilen Büyükşehir sınırları içinde 8 ayrı noktadaki şikayetler için önerge verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş; şikayetler ile ilgili olarak; “Vatandaşlarımızın şikayetlerini inceleyeceğiz. Muhalefet partililerin Bursa’daki bizlerin gerçekleştirmeye çalıştığı bazı yatırımlar, kazanınlar ile ilgili yapmış olduğu açıklamalarda olayları farklı yönlere çekmelerini, aklımızdan dahi geçirmediğimiz yapmayacağımız bazı durumlarla ilgili bizi suçlamalarının gerekçelerini kabul etmiyorum. Ben şehrin belediye başkanıyım ve Bursa’yı seviyorum. Bursa’ya yakışan gelecek nesillerinde faydalanabileceği yatırımları Bursamıza kazandıracağız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir