Demokrat Zafer

KADER YEĞİT’DEN DOWN SENDROMU FARKINDALIK MESAJI

Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yeğit 21 Mart Down Sendromu Farkındalık günü ile ilgili konuştu.

Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yeğit Down Sendromu Farkındalık Günü’nü kutladığını belirterek sözlerine şöyle devam etti : “Down sendromu, tedavi edilmesi gereken bir hastalık değil, genetik bir farklılıktır. Tüm dünyada 6 milyon civarında Down sendromlu birey yaşamaktadır. Bu farklılık ülke, milliyet, sosyo-ekonomik statü farkı olmaksızın her insanda görülebilir bir farklılıktır. Down sendromlu bireyler enerjileri, yaşam sevgileri ve eğlenceli taraflarıyla çevresindeki insanlara ve topluma örnek kimselerdir. Diğer bireylerin sahip oldukları her hakka sahiptirler ve bu anlamda down sendromlu bireylerin ayrımcılığa maruz kalmamaları için toplumumuza önemli görevler düşmektedir.

Down sendromu hakkında erken yaşlardan itibaren yapılacak farkındalık çalışmaları, toplumumuzu bilgilendirici faaliyetlerle bu bireylerimize destek olmak bizlerin insani yükümlülüğüdür. Bu yükümlülüğü başta down sendromlu bireyler ve aileleri ile paylaşmak, onların hayatlarını daha yaşanabilir bir hale getirecektir. Bu vesileyle 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nün bu konudaki toplumsal bilinci geliştirecek çalışmalara katkı sağlamasını ümit ediyor, tüm down sendromlu kardeşlerimiz ve ailelerine en iyi dileklerimi, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ