Demokrat Zafer

BURSA’YA ‘NEFES’ ALDIRACAK PROJE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

BURSA’YA ‘NEFES’ ALDIRACAK PROJE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Türkiye’nin en büyük açık hava doğal yaşam merkezi olan Nefes Dağyenice, 300 milyonluk dev yatırımla kapılarını ziyaretçilerine açtı. Toplam 627 bin metrekare alana kurulu olan Nefes Dağyenice, Avrupa’nın en büyük macera parkını içinde bulunduruyor.

BURSA’YA ‘NEFES’ ALDIRACAK PROJE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

300 MİLYON LİRALIK DEV YATIRIM

Türkiye’nin en önemli projelerinden biri olan Nefes Dağyenice’nin maliyetiyle ilgili de bilgiler veren Kurtoğlu, “Projemizin maliyet analizini yaptığımızda, 150 milyon Türk Lirası gibi bir tutar ile tamamlamayı düşünüyorduk. Ancak pandemi nedeniyle dünyada yaşanan ekonomik kriz ülkemizi de etkilendi. Döviz kurunda yaşanan artış ile inşaat malzemelerinin fiyatı da her geçen gün ciddi oranda yükseldi. Projemizin ilk etabını tamamlarken 250 milyon lira gibi bir rakam ortaya çıktı. Nefes Dağyenice projesinin 2. etabı da tamamlandığında, 300 milyon liralık yatırım maliyeti olacak. Yatırım büyük fakat manevi getirisi bizim için daha önemli. Türkiye’ye ve Bursa’ya daha önce görülmemiş bir tesis kazandırdığımız için çok mutluyuz.” dedi.

“BURSA, YAZ TURİZMİNİN DE MERKEZİ OLACAK”

Nefes Dağyenice projesinin ilk olarak Bursa ve Türkiye turizmine önemli katkı sağlayacağına değinen Kurtoğlu, “Nefes Dağyenice, sadece Bursa değil tüm Türkiye’nin göz bebeği olacak bir proje. Başta tarihi, doğası ve ulaşım kolaylığı açısından ülkemizin en gözde şehirlerinden Bursa’mızın, sanayi ve kış turizmi kimliğinin yanında yaz turizminde de ülkemizin en çok talep gören şehirlerinden biri olmasını hedefliyoruz. Nefes Dağyenice ile birlikte, Bursa yaz turizminin de merkezi olacak. Herkesi Nefes Dağyenice’nin eşsiz güzelliğini görmeye bekliyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ