Demokrat Zafer

BAŞOĞLU KABLO’DAN TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNE DESTEK

BAŞOĞLU KABLO’DAN TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNE DESTEK

Başoğlu Kablo, Bolu Bağışçılar Vakfı Zehra Taşman Kız Öğrencilere Destek Projesi kapsamında kız öğrencilere yaz boyunca staj desteği vereceğini açıkladı.

Başoğlu Kablo, Tolga Başoğlu’nun da mütevelli heyetinde yer aldığı Bolu Bağışçılar Vakfı Zehra Taşman Kız Öğrencilere Destek Projesi kapsamında öğrencilere staj verecek kuruluşlar arasına girdi. Bolu’da toplumsal dayanışmaya yönelik çok kıymetli çalışmalar yapan Bolu Bağışçılar Vakfı’nın projesi içerisinde yer alan ve “Gölge Görev” olarak tanımlanan yaz stajı programı boyunca kız öğrenciler, Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi A.Ş. bünyesinde staj yapacaklar. Yaz stajı boyunca kız öğrencilerin gelecekte özgür ve üreten bireyler olmaları için nitelikli iş eğitimi almaları hedefleniyor.

Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya AktaşProjenin Akademik Danışmanı Prof. Dr. Dündar Yener ve Proje Sorumlusu Burcu Şimşek Başoğlu Kablo’yu ziyaret ederek firma yöneticileri ile bir araya geldi. Bolu Bağışçılar Vakfı’nın Bolu için önemli projeleri hayata geçirdiğini belirten Başoğlu Kablo İnsan Kaynakları Müdürü Selma Kurt, kurum olarak Zehra Taşman Kız Öğrencilere Destek Projesi’nde yer alacakları için büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Kurumlarında staj yapacak kız öğrencilerin verimli bir staj dönemi geçirmelerini temenni eden Kurt, projeye katkısı olan herkese teşekkür etti.

Başoğlu Kablo Nitelikli İş Gücü Fabrikası Haline Geliyor

Birlik içerisinde yerli üretime, ekonomiye ve istihdama fayda sağlamayı kurumsal kimliğinin bir parçası olarak Başoğlu Kablo, geçtiğimiz günlerde Başoğlu Kablo Manisa Fabrikası ve T.C Milli Eğitim Bakanlığı arasında yeni bir protokole imza atmıştı. Manisa İli Yunusemre İlçesi Kaymakamı Atilla KANTAY ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray DEMİRTAŞ’ın katılımlarıyla imzalanan ortak protokol kapsamında özel sektöre nitelikli çıraklar yetiştirilmesi kararı alan Başoğlu Kablo, “Gölge Görev” isimli kız öğrenciler için düzenlenen staj programına da destek vererek, sanayi üreticisi kimliğinin yanı sıra “iş gücü” üreticisi olarak da anılmaya başladı. Ülkeye nitelikli iş gücü ve üretim ahlakına sahip gençler yetiştirmeye hızla devam eden Başoğlu Kablo, Türk halkının refahı için eğitim faaliyetlerine geçen zamanlarda olduğu gibi bugün de ve yarın da destek vereceğini açıkladı.

Türkiye Sınırlarının Ötesinde Üretim Anlayışı Sektörün Liderlerinden Başoğlu Kablo

1980 yılından beri faaliyet gösteren Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi ve Ticaret A.Ş., özellikle ısı ve alev altında 180 dakikaya kadar damlama yapmaksızın çalışan kablosunun da dahil olduğu kablo grupları, enjeksiyon, kompresyon kalıplama, conta gruplama, kablo gruplama ve silikon komponent ürün gruplarındaki başarısı ve Türkiye sınırlarının ötesinde üretim anlayışı ile sektörün lider üretici firmalarındandır.

Dünyanın önde gelen projelerinde yer alan ve dört bir yanına ihracat yapan firmanın çalıştığı başlıca ülkeler; Almanya, Fransa, Çin, İngiltere, İtalya, Güney Afrika, Portekiz, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, Avusturya, Bulgaristan, Şili, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Yunanistan, Macaristan, Marshall Adası, Hollanda, Polonya, Romanya, Slovenya, Azerbaycan, Lübnan, Suudi Arabistan, Tayvan, Cezayir ve Tunus’tur.

Alanında ilklerin öncülüğünü yapan Başoğlu Kablo, Amerikan UL onaylı silikon ve PVC kablo imalatını yapan ilk firmadır. Ayrıca SIMH-OTM markasıyla, Silikon Yangın Güvenlik Kablosu’nu bilgi birikimi ve tecrübesiyle ülkemizde gerçek anlamda üretebilen lider firma konumundadır. Güneş enerjisi sistemlerinde kullanılan “Fotovoltaik (Photovoltaic)” kablo üretimine “BAŞOĞLU SOLARATM” markası altında başlamış ve ürünlerini Türkiye’de bir ilk olarak TÜV ve UL sertifikası ile belgelendirmiştir.

Başoğlu Kablo, silikon üretim tecrübesini Ar-Ge çalışmalarıyla geliştiren ve Türkiye’de ilk kez gemi inşa sektörüne silikon kablo üretimini Türk Loydu Belgesi ile yapan tek firmadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ