Demokrat Zafer

HEM ROMAN HEM PUNK! GOGOL BORDELLO, YÜZDEYÜZ EĞLENCE ve SINIRSIZ DANS İÇİN 2 TEMMUZ’DA KÜÇÜKÇİFTLİK PARK SAHNESİNDE

HEM ROMAN HEM PUNK! GOGOL BORDELLO, YÜZDEYÜZ EĞLENCE ve SINIRSIZ DANS İÇİN 2 TEMMUZ’DA KÜÇÜKÇİFTLİK PARK SAHNESİNDE

Punk rock’ı roman kültürüyle buluşturan Gogol Bordello, sınırsız eğlence sunduğu gerçeküstü sahnesiyle yazın en eğlenceli konseri için 2 Temmuz Cumartesi akşamı KüçükÇiftlik Park’ta! İstanbulluların gypsy müziğin kan kaynatan ritmiyle saatlerce dans edeceği ve uzun zaman sonra yüzdeyüz müzikle partileyeceği konser, enerjisi ve coşkusuyla festivalleri aratmayacak. Akşamın açılışını yerli sahnenin nevi şahsına münhasır gruplarından Prenslerin Öcü ve geçmişle bugün arasında bir köprü kuran Flört grubu yapacak. Kapı açılışıyla birlikte başlayacak festival tadındaki konser ile, alanı dolduran binlerce dinleyici müziğin, dansın ve birbirinden leziz yemeklerin bir arada olduğu klasik bir KüçükÇiftlik Park eğlencesinin tadını çıkaracaklar. Yüzdeyüz Müzik katkıları, Vera Müzik ve URU organizasyonuyla düzenlenen konserin biletleri Biletix’te!

Ukrayna asıllı müzisyen Eugene Hütz öncülüğünde kurulan roman punk grubu Gogol Bordello, alışılmadık müziği ve daha önce bir punk rock grubunda görülmemiş enerjisiyle sergilediği sahne şovuyla İstanbul’a 2022 yazının en iddialı eğlence programını vadediyor. Gogol Bordello için “Roman Punk Kabaresi” tanımlaması yapan Eugene Hütz, dünyanın dört bir yanındaki herkesin bu müziğin ritmine kapılacağını söylüyor.

Avrupa’da birkaç ülke gördükten sonra New York’a bir göçmen olarak giden Eugene, 1999’da Gogol Bordello’yu kurdu ve Doğu Avrupalı diğer göçmenlerle özgün müziğini oluşturdu. İlk yıllarından itibaren seyircisini postmodern estetiğin dışına çıkmak için cesaretlendiren grup otantik zevkleriyle de roman punk müziğinde yeni kombinasyonlar hayata geçirdi. Sanatın tüm alanlarını kullanan Eugene Hütz punk geleneği üzerine inşa ettiği kabare şovunu, dünyanın dört bir yanında eğlenceye ihtiyaç duyan herkese sunmak için turlara çıkıyor, farkındalık projeleriyle Gogol Bordello’nun vizyonunu ortaya koyuyor.

Sahneyi bir oyun alanı olarak kullanan Gogol Bordello setlist’e bağlı kalmadan spontane gelişen olaylarla bir anda deneysel müziğe dönebilen çılgın fikirlerle dolu bir grup. Kültürlerin kesişim noktası İstanbul, tükenmez ilham kaynağıyla Gogol Bordello’nun iştahını kabartan bir şehir. 2 Temmuz 2022, İstanbul’un uzun zaman sonra yüzdeyüz müzikle partileyeceği bir gün olacak.

Gogol Bordello öncesinde ise yerli müziğin iki özel grubu, Prenslerin Öcü ve Flört sahne alarak alanı dolduran binlerce dinleyiciyi unutulmaz bir konsere hazırlayacaklar. Sıradışı sahne performanslarıyla nam salan, komik ve nevi şahsına münhasır Prenslerin Öcü ve geçmişle bugün, doğuyla batı arasında bir köprü kuran Flört, en sevilen şarkılarıyla eğlencenin fitilini ateşleyecekler.

Yüzdeyüz Müzik katkıları, Vera Müzik ve URU organizasyonuyla gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’te!

Bilgi için:         instagram.com/kucukciftlikpark

kucukciftlikpark.com

twitter.com/KucukCiftlik

KüçükÇiftlik Park HAKKINDA:

İstanbul’un kalbinde yer alan KüçükÇiftlik Park, 17. yüzyıldan beri şehrin kültür ve eğlence merkezi. Günümüze kadar mesire alanı, hasbahçe, gazino ve lunapark olarak İstanbulluları ağırlayan mekan, bugün kurumsal etkinliklerden lansmanlara, fuarlardan davetlere, düğünlerden dev konserlere, tüm sahne sanatlarından sergilere kadar ses getiren etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı bir etkinlik merkezi olarak hizmet vermektedir. Yaz sezonunda etkinliklerin ihtiyacına göre düzenlenebilen 17.000 kişi kapasiteli alanı, kış sezonunda ise 4.500 kişi kapasiteli kapalı alanı ile şehrin ihtiyacına cevap vermektedir. 2000 metrekarelik çim alana sahip KüçükÇiftlik Bahçe ise yaz sezonunda ayrı bir alan olarak hizmete açılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ