Demokrat Zafer

DASDAS’IN BEĞENİLEN OYUNLARINDAN “DELİ BAYRAMI” 10 AĞUSTOS’TA, “AĞAÇTAKİ KIZ” ise 11 AĞUSTOS’TA KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE TİYATROSU’NDA

DASDAS’IN BEĞENİLEN OYUNLARINDAN “DELİ BAYRAMI” 10 AĞUSTOS’TA, “AĞAÇTAKİ KIZ” ise 11 AĞUSTOS’TA KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE TİYATROSU’NDA

Tiyatrolarla seyircilerini yıldızların altında, yemyeşil bahçe ortamında buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, DasDas ekibinin çok konuşulan iki oyunuyla devam ediyor. Usta sanatçı Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünde, Mert Fırat ve Didem Balçın’ın da aralarında yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla seyirciye komedinin gücünü yeniden hatırlatan “Deli Bayramı”, 10 Ağustos Çarşamba akşamı sahnelenecek. Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından uyarlanan ve Ahsen Eroğlu ile Tunahan Çilingir’in birlikte rol aldığı “Ağaçtaki Kız” ise 11 Ağustos Perşembe akşamı tiyatroseverlerle buluşacak. KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de, Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunların biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar gişeden ve online olarak Biletix ve Mobilet’ten temin edilebilir.

DasDas’ın büyük merakla beklenen ve tiyatroseverlerin büyük ilgi gösterdiği oyunu “Deli Bayramı”, 10 Ağustos Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun sahnesine konuk olacak. Süpervizörlüğünü usta sanatçı Metin Akpınar’ın yaptığı, yönetmenliğini Metin Akpınar ve Mert Fırat’ın beraber üstlendiği “Deli Bayramı”nın zengin oyuncu kadrosunda Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu bir araya geliyor. “Deli Bayramı”, Turgut Özakman’ın 1987 yılında kaleme aldığı, Devekuşu Kabare’nin efsanevi oyunlarından “Deliler”i, orijinaline sadık kalan yeni bir yorumla günümüze taşıyor. Tüm karakterlerin tiyatroyu ele geçirdiği oyunda deliler, 80’li yıllara da göz kırparak komedinin gücünü tiyatroseverlere yeniden hatırlatıyor.

Sezonun çok beğenilen bir diğer DasDas prodüksiyonu “Ağaçtaki Kız” ise 11 Ağustos Perşembe akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek. İlksen Başarır’ın, Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından uyarlayıp yönettiği “Ağaçtaki Kız”da Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir birlikte rol alıyor. Hikâyesini bir çınarın üzerinden anlatmaya başlayan Ağaçtaki Kız, tam da hayatının geri kalanının geçireceği yeri bulduğu sırada Yunus’la tanışıyor. Oyunun iki kahramanı aşkı, dostluğu, hayalleri, hayal kırıklıklarını, yere düşmeyi, yerden kalkabilmeyi sırlarını paylaşarak dile getiriyorlar.

Başlama saati 21.00 olan oyunların biletleri online olarak Biletix ve Mobilet’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebiliyor.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 2022 Programı

10 Ağustos      Deli Bayramı – DasDas

11 Ağustos      Ağaçtaki Kız – DasDas

17 Ağustos      Doğal Afet – Tiyatro Germinal

18 Ağustos      Kuşlar – Semaver Kumpanya

23 Ağustos      Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu

25 Ağustos      Eylül – SıfırPozitif

31 Ağustos      Baba Kız – Müjdat Gezen Tiyatrosu

1 Eylül             Fanatik – Siyah Beyaz Renkli

2 Eylül             Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası – Kumbaracı50

Bilgi için:              instagram.com/kucukciftlikpark

kucukciftlikpark.com

twitter.com/KucukCiftlik

KüçükÇiftlik Park HAKKINDA:

İstanbul’un kalbinde yer alan KüçükÇiftlik Park, 17. yüzyıldan beri şehrin kültür ve eğlence merkezi. Günümüze kadar mesire alanı, hasbahçe, gazino ve lunapark olarak İstanbulluları ağırlayan mekan, bugün kurumsal etkinliklerden lansmanlara, fuarlardan davetlere, düğünlerden dev konserlere, tüm sahne sanatlarından sergilere kadar ses getiren etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı bir etkinlik merkezi olarak hizmet vermektedir. Yaz sezonunda etkinliklerin ihtiyacına göre düzenlenebilen 17.000 kişi kapasiteli alanı, kış sezonunda ise 4.500 kişi kapasiteli kapalı alanı ile şehrin ihtiyacına cevap vermektedir. 2000 metrekarelik çim alana sahip KüçükÇiftlik Bahçe ise yaz sezonunda ayrı bir alan olarak hizmete açılmaktadır.

URU HAKKINDA:

2007 yılından bu yana etkinlik sektöründe faaliyet gösteren URU, yenilikçi projeler geliştirerek geniş kitleleri kültür-sanat etkinlikleriyle buluşturan çok amaçlı bir organizasyon şirketidir. Gerçekleştirdiği etkinliklerde sunduğu 360 derece hizmetle sektöre alternatif bir soluk getiren URU, kurumsal etkinlik ve lansmanları; konser, parti ve festivalleri; moda tasarım aktivitelerini yenilikçi bir anlayışla tasarlayarak dünya standartlarında bir organizasyon hizmeti vermektedir.

MEY | DIAGEO HAKKINDA:

TEKEL’in alkollü içkiler bölümünün özelleştirilmesi sonucu 2004 yılında kurulan Mey İçki; 9 fabrikası ve 1000’i aşkın çalışanıyla gıda ve içecek kategorisinde Türkiye’nin en büyük beşinci hızlı tüketim ürünleri şirketidir (Kaynak: 2019 Nielsen Perakendeci Paneli). Kurulduğu günden bu yana; 150 senelik bir mirası devralmış olmanın bilinciyle hareket ederek, çiftçi, esnaf, dağıtım kanalları, yan sanayi, turizm ve hizmet sektörleriyle birlikte doğrudan ve dolaylı olarak yüz binlerce kişinin geçimini sağlamasına katkı sunmaya devam eden Mey|Diageo , Türkiye’de tarıma dayalı sanayinin önemli bir parçasıdır. 2011 yılından bu yana, yaklaşık 180 ülkede ticari faaliyeti ve 80 ülkede de bölge ofisi bulunan dünyanın en büyük ve lider alkollü içki üreticisi Diageo’nun şemsiyesi altında yer alan Mey|Diageo’nun portföyünde 80 marka bulunmaktadır. Türkiye’de ISO 9001 belgeli ilk rakı üreticisi ve ISO 22000 belgeli ilk şarap üreticisi unvanına sahip olan Mey|Diageo, yüksek alkollü içki sektöründe de çevre yönetim sistemini ISO 14001 standardına uygun olarak belgeleyen ilk ve tek firmadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ