Demokrat Zafer

“Geliyorum. Balıkesir’e almamayı deneyin, görelim gücünüz yetecek mi?”

“Geliyorum. Balıkesir’e almamayı deneyin, görelim gücünüz yetecek mi?”

Zafer Partisi’nin 17 Temmuz’da Balıkesir’de yapacağı il kongresi için kiralanan salonun kullanım izni iptal edildi. Karara tepki gösteren Ümit Özdağ, “Geliyorum. Balıkesir’e almamayı deneyin, görelim gücünüz yetecek mi?” ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi’nin kiraladığı salonun kullanım izni iptal edildi

SAKARYA’DAN SONRA BALIKESİR

Zafer Partisi’nin 2 Temmuz’da Sakarya’da yapmayı planladığı il kongresi için kiraladığı salonun Adapazarı Belediyesi tarafından iptal edilmesinin ardından bu kez de Balıkesir il kongresi için kiralanan salonun kullanım izni iptal edildi.

“GELİYORUM, BALIKESİR’E ALMAYIN GÖRELİM”

Partisinin Balıkesir il kongresi için kiralanan salonun kullanım izninin iptal edilmesine sosyal medya üzerinden tepki gösteren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “17 Temmuz’da Balıkesir’de yapacağımız il kongresi için belediyeden kiraladığımız salon valinin baskısı üzerine belediye başkanı tarafından ‘tadilat başlayacak’ gerekçesi ile iptal edildi. Geliyorum. Balıkesir’e almamayı deneyin, görelim gücünüz yetecek mi?” ifadelerini kullandı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Özdağ’ın yaptığı paylaşımın ardından Balıkesir Valiliği konuya ilişkin açıklama yayımladı. Valiliğin açıklamasında şöyle denildi:

“Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tarafından yapılan Balıkesir’de yapacakları il kongresi için Belediyeden kiraladıkları salonun tarafımızdan yapılan baskı üzerine kiralama işleminin Belediyece iptal edildiğine ilişkin açıklama gerçeği yansıtmamaktadır. Zafer Partisi İl Başkanlığı tarafından Valiliğimize 08.07.2022 tarihinde olağan kongre yapılması talebiyle ilgili başvuru yapılmış olup söz konusu başvuruya ilişkin Valiliğimiz tarafından gerçekleştirilen bir işlem (izin verme ya da vermeme gibi) bulunmamaktadır. Bir siyasi partinin belediyeye ait salonu kiralama işlemiyle Valiliğimizin hiçbir şekilde ilgisi yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ