Demokrat Zafer

GENÇLER, 2 TEMMUZ’DA ARTER’DEKİ “TENEFFÜS”TE ÇAĞDAŞ SANATI YORUMLUYOR!

GENÇLER,  2 TEMMUZ’DA ARTER’DEKİ “TENEFFÜS”TE ÇAĞDAŞ SANATI YORUMLUYOR!

15-18 yaş arası gençleri çağdaş sanatla yakınlaştırmayı amaçlayan “Teneffüs başlıklı etkinlik, Arter’in Öğrenme Programı kapsamında 2 Temmuz Cumartesi günü saat 12:00’de gerçekleşecek. Yürütücülüğünü Defne Erkan’ın üstlendiği proje, lise öğrencilerinin Arter Koleksiyonu’ndaki eserlerle buluşarak yapıtlar üzerine düşünmelerine ve yeni yorumlar getirmelerine olanak sağlamayı amaçlıyor. Sınırlı sayıda katılımcıyla, ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinliğe katılmak için ogrenme@arter.org.tr adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak yeterli.

Her yaştan katılımcının yaratıcı süreçleri deneyimlemelerini amaçlayan Arter Öğrenme Programı, içinde yaşadığımız zamanı sanat aracılığıyla yorumlamaya yönelik etkinlikler sunuyor.

Arter’de 2 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 12:00’de gerçekleşecek Teneffüs” başlıklı etkinlik, çağdaş sanatın özgürlüğü kucaklayan ve gelişmeye açık yapısı aracılığıyla katılımcılara nefes alabilecekleri ve hayatın karmaşasından uzaklaşabilecekleri bir ortam sunmayı amaçlıyor. Akran eğitimi modeli üzerine kurulu olan projenin yürütücüsü Defne Erkan, Arter’in güncel sergilerinde yer alan iki eseri 15-18 yaş aralığındaki gençlerle birlikte sergi mekânında yorumlayacak.

Katılımın kontenjanla sınırlı ve ücretsiz olduğu “Teneffüs” etkinliğine katılmak için, etkinlik tarihinden önce ogrenme@arter.org.tr adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak gerekiyor.

Arter’in güncel programlarına ilişkin daha detaylı bilgiye www.arter.org.tr adresinden erişilebilir. Pazartesi hariç her gün açık olan Arter, Salı-Pazar günleri 11:00-19:00, Perşembe günleri ise 11:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Kurumsal Sponsor Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz. Arter Beraber üyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Arter binasının Kütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arka bahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıyla Arter’e ulaşılabiliyor.

Bilgi için:              arter.org.tr

Adres:   Irmak Cad. No: 13 Dolapdere Beyoğlu 34435 İstanbul

Telefon: 0212 708 58 00

DEFNE ERKAN HAKKINDA

Defne Erkan (d. 2004, İstanbul), Koç Lisesi’nde IB (International Baccalaureate) eğitimi görmektedir. Eğitim hayatı boyunca çeşitli mecralarda ve farklı sanat alanlarında çalışmalar yapan Erkan, uluslararası IB eğitim müfredatı aracılığıyla modern ve çağdaş sanat alanlarına ilgi duymaya başlamıştır. Fransa, Belçika ve Almanya gibi ülkelerdeki sanat müzelerinde geçirdiği vaktin ardından Teneffüs projesini kurgulamıştır. Lise öğrencilerini çağdaş sanatla yakınlaştırmayı amaçlayan proje, gençlerin Arter Koleksiyonu’ndaki eserlerle buluşmasını sağlayarak yeni yorumlar getirmelerine ve yapıtlar üzerine düşünmelerine olanak sağlar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ