BAYKUŞ MOTORUYLA SAHA EXPO’DA!

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük savunma, havacılık ve uzay sanayi kümesi SAHA İstanbul tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde 10-13 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’na yüzde 100 Türk tasarımı ve üretimi yapan ve en son TEKNOFEST’te İHA’lar için geliştirdiği Baykuş motoruyla büyük ses getiren Erin Motor da katılıyor.

645 üyesi ile Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük savunma, havacılık ve uzay sanayi kümesi SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı; Savunma Sanayii Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı katılım ve destekleriyle bu sene İstanbul Fuar Merkezi’nde 10-13 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor. “Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi” programında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ilk kademede desteklenen 20 firmadan biri olan Erin Motor da, Baykuş motorlarıyla fuarda 5. Hall ve 5M-19 numaralı stantta yerini alacak. Fuara katılım göstereceği motorlar hakkında bilgi veren Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, “Türkiye’de ilk kez İHA motoru geliştiren özel bir firma olduk ve Baykuş ismini verdiğimiz bu motorumuzu ilk olarak TEKNOFEST’te sergiledik. TEKNOFEST misafirleri motorumuzu aynı zamanda BAYRAKTAR DİHA üzerinde de görebildiler. Motorlardan biri 6 beygir, diğeri 12 beygir gücünde. Küçük, iki zamanlı ve iki silindirli motorlar. Hedefimiz öncelikle yerli pazar ancak uygun bulduğumuz firmalara ihracat da yapacağız. Savunma sanayinde fiyat avantajından çok yurt dışına bağımlı olmamak önemli ancak fiyat konusunda da dünya ile rekabet edebilecek düzeydeyiz. Motorun yüzde 90’ı yerli. Yüzde 100’ünü yerli yapmak da elimizde. En kritik ve en stratejik parçalarını Türkiye’de üretiyoruz. Seri üretim aşamasına gelindi. Şu anda aynı motorların zirai ilaçlama dron’larında kullanımı üzerine de çalışıyoruz. Fuarda aynı zamanda markamızın amiral gemisi olan 2.400 d/d’de 18kW güç üreten tek silindirli motorumuzun doğalgazlı versiyonunu da sergileyeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

30 yıldır otomotiv sanayisinin önemli oyuncularından Şahin Metal’in ikinci kuşak temsilcileri tarafından 2008 yılında SANTEZ projesi kapsamında kurulan Erin Motor, endüstriyel dizel motor, jeneratör, marin motor ve motopomp üretmektedir. Türkiye’nin yüzde 100 Türk tasarımı ve üretimi yapan firması Erin Motor’un Genel Müdürü Ersin Şahin’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir