BURSA’DA MODA GÜNLERİ “FASHİON WEEK” BAŞLIYOR

FASHİON WEEK-4 Moda Günleri ‘Kozanın İpeğe Yolculuğu’ konulu etkinliklerle start alıyor. Ülkemizin, dünya modasında boy gösterecek tasarımcı ve yeteneklerini ortaya çıkarma hedefiyle düzenlenen organizasyonun yine görkemli defilelere sahne olması bekleniyor.

Organizasyon Komitesi adına yapıla konı ile ilgili açıklamada, Bursa’nın tekstil kenti ünvanının da korunmasının amaçlandığına vurgu yapıldı. Fashion WEEK-4 ile ilgili açıklama aynen şöyle:

170 MARKA YARIŞTI…

“Ülkemizde Tekstil Şehri ünvanını taşıyan Bursa, Dünya Devlerinin Fason üssüne dönüştü. Dünya markalarının kumaş ve konfeksiyon üretiminin kalitesi yüksek üretim ile Bursa textil şehri ünvanını korumada, fason üretiminin dışına çıkamıyor.

Ülkemizin zengin kumaş ve kültürel ezgileri dünya modasında boy gösterecek yeni tasarımcı ve yetenekleri keşfetmeye çalışan Bursa Fashion WEEK-4 “Kozanın İpeğe Yolculuğu” tasarım yarışması ile 170 başvuru sonucunda ön eleme sonucu 18 finalistini belirleyerek 31 Ekim 2021 Final Defilesi İle kazanan finalistlerini belirleyecek.
Yurtiçi ve yurtdışından katılan finalistler Heybeli Otel-Bursa’da Final Defilesi ödül töreninde buluşacak.

Bursa Fashion WEEK-4 Jüri Komite Başk.Muzaffer Çaha Başkanlığında yürütülen ön eleme bir birinden değerli Jüri Üyeleri puanlamaları ile en başarılı tasarımcıları belirleyecek.

Bursa Fashion WEEK-4 Jüri üyelerinin oluşturduğu Komitede Galatasaray Başkan Yardımcısı Sn .Turgay Kıran, Emelya LTD.ŞTD Kurucu ve işletmecisi, Modacı Yaşariye Dogan, Karkent Tex.Texstilci İşinsanı Sn.Ali Sayın, Elyaf Tex.Texstilci Sn.SamiBilge, Bileklergrup Sn.Levent Bilek, Barutcuoglu Grup Başkanı Sn.MustafaBarutçuoğlu,
Medoxtexstil Sn.Hakan Kızılırmak, Heybeli Otel-Bursa Sn.Aykut Aydın, Baem inş.Sn Banu Özdağ, Klass Magazin Sn.Muammer Kapucuoğlu, Koreograf Asil Çağıl gibi değerli isimlerin İmzasını taşıyor.

Tekstil Şehri Bursa Dünya Moda merkezlerinden biri olma adayı. Bursa Fashion WEEK Yurt içi ve Yurtdışından katılan Markaların Defilelerini, podyumlarda Moda severler ile buluşturuyor. Bursa 1326 Panorama Müzesinde gerçekleşecek ŞEHR-İ SULTAN EMELYA HOUTCOTURE Defilesi Müzenin Tarihi Dokusuyla bütünleşen Konsept Defile, Modaseverler ile buluşacak.
Karkent Texstil Fabrikasında da, İstanbul’dan katılan Leyla Uluk Moda Dizayneri Kadın coture Defilesi gerçekleşecektir. Heybeli Otel Bursa’da 31.Ekim2021 Bursa Fashion WEEK-4 Galasında Sponsor Ödül Töreni ve Bursa Sanatçılarının da yer alacağı gece, Karma Defile Galası ile taçlandıracak. Dünyayı saran Covit nedeni ile Bursa Fashion WEEK-4 Festivalin kortejinin bir sonraki Fashion WEEK’de yapılması öngörüldü. Moda Günlerine Destek Veren Bursa Büyük Şehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Referans Catering, Livza Uyar, Sente services, Klàss Magazin, Bursa’da Bugün, kuruluş ve Yöneticilerinin, Bursa Fashion WEEK-4’ te yer almaları nedeniyle kutluyoruz.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir