Demokrat Zafer

Erdoğan’dan İsveç’e sert uyarı

Erdoğan’dan İsveç’e sert uyarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de düzenlenen Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik süreci için Türkiye’nin şartlarını yerine getirmesi gerektiğini yineleyen Erdoğan, “Bizim tavrımız nettir. Gerekli adımlar atılmazsa üyelik sürecini durdururuz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsveç'e sert uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları şöyle:

Dünyadaki siyasi ve ekonomik dengelerin yeniden inşa edildiği kritik dönemde birliğimize kardeşliğimize sıkı sıkıya sarılarak ülkemizi hak ettiği seviyeye çıkaracağız.

İSVEÇ-FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİK SÜRECİ

Özellikle İsveç’in iyi görüntü vermediğini görüyoruz.

Türkiye olarak duruşumuz çok nettir, gerisini kendileri bilir. İsveç ve Finlandiya gerekli şartlarımızı yerine getirmez, adımları atmazlarsa süreci donduracağız.

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ’NDEN REKOR GEÇİŞ

Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına çıkaracak projelerimizi planlıyor ve insanlığın hizmetine sunuyoruz. Osmangazi Köprüsü’nden 8Temmuz’da 80 bin 624 araç geçti Bay Kemal. Bu köprü olmasaydı bu kadar aracın taşınması mümkün olmayacak, ulaşım çileye dönüşecekti.

Osman Gazi Köprüsü ve İzmir-İstanbul Otoyolunun garanti karşılama oranı yüzde 116’ya çıkmıştır. Bu tek kuruş harcanmadan inşa edilen projenin kazanç da sağlamaya başladığını gösteriyor. Yatırım düşmanlığıyla ülkemize çelme takmaya çalışıyorlar.

‘YATIRIM DÜŞMANLIĞIYLA ÜLKEMİZE ÇELME TAKMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Son 20 yılda ülkemizdeki araç sayısı 8.5 milyondan 26 milyona çıkarak 3 kat artmıştır. Hani ekonomik sıkıntı vardı. Rakamlar ortada. Yatırım düşmanları ile ayağımıza çelme takmaya çalışıyorlar. 8.5 milyondan araç sayısı veriyorum 26 milyona çıkarak 3 kat artmıştır. Hani ekonomik sıkıntıdan bahsediyorduk. Rakam ortada. Şu an otomobil satış yerlerinde birinci el araç bile bulmakta sıkıntı çekiyorlar. İkinci el ile işi idare etmeye çalışıyorlar. Buna rağmen 112 milyar dolarlık altyapı sayesinde trafik kazası oranları yüzde 82 azalmıştır.

Hava yolunda da rekor üzerine rekor. İstanbul Havalimanı 1400 uçağın kalkışına hizmet vermiştir. Bu yoğunluğu Yeşilköy’ün kaldıramayacağını akıl ve vicdan sahibi herkes kabul edecektir. Dünya çapında birinciliklere doymana İstanbul Havalimanı Avrupa’nın en yoğun havalimanı olarak gösterilmektedir.

ENFLASYONLA MÜCADELE MESAJI

Tüm dünyanın enflasyon sıkıntısıyla boğuştuğu küresel fırtınasından kurtararak selamete kavuşturmakta kararlıyız. Vatandaşlarımızı enflasyona yedirmeyiz. Refah kaybını telafi edecek tedbirler alıyoruz. Yıl sonunda sabit gelirlilerin durumunu yeniden gözden geçireceğiz.

KYK BORCU FAİZLERİ SİLİNECEK Mİ?

Gençlerimiz yurtlarından yararlanmaya başladı. Müzelerimizi de ücretsiz olarak ziyaret edebilecekler.

Kredi ve burs miktarlarını 14 kat artırdık. Lisansta 850 TL, yüksek lisansta 1700 lira kredi ve ya burs alıyor. Yıl başında bu rakamları revize edip yükselteceğiz.

Hiçbir zaman kredilere faiz uygulanmadı. Ama Bay Kemal utanmadan sıkılmadan faizden bahsediyor. Böyle bir şey yok. sıkıyorsa gel bunu ispatla. Hiçbir öğrenci faiz uygulamasına tabi tutulmuyor. Enflasyonun yükselmesi beklenmedik rakamların ortaya çıkmasına

Öğrencileri öyle bir yükün altında bırakamayız. Talimatlarımızı verdik. çalışmalar başlatıldı. Kredi geri ödemelerini herhangi bir enflasyon farkı olmaksızın sadece alınan kredi rakamı üzerinden yapılmasını kararlaştırdı. yani ana para geri ödenecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ