Demokrat Zafer

SEMAVER KUMPANYA’NIN “CİMRİ”Sİ 20 TEMMUZ’DA, GATE PRODUCTION’IN “SIR” OYUNU 21 TEMMUZ’DA KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE TİYATROSU’NDA!

SEMAVER KUMPANYA’NIN “CİMRİ”Sİ 20 TEMMUZ’DA, GATE PRODUCTION’IN “SIR” OYUNU 21 TEMMUZ’DA KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE TİYATROSU’NDA!

Tiyatrolarla seyircilerini yıldızların altında buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, Semaver Kumpanya’nın sahnelediği “Cimri” ve Gate Production yapımı “Sır” oyunlarıyla devam ediyor. Her sezon kapalı gişe oynayan ve Serkan Keskin’in performansıyla çok konuşulan, Molière’in ölümsüz komedisi “Cimri” 20 Temmuz Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Fransız yazarlar Matthieu Delaporte ve Alexandre de la Patellière’in, Türkiye’de ilk kez sahneye taşınan kara komedisi “Sır” ise 21 Temmuz Perşembe akşamı seyirciyle buluşacak. KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de, Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunların biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar gişeden ve online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

İstanbullulardan yoğun ilgi gören KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 20 Temmuz Çarşamba akşamı Semaver Kumpanya’nın sahnelediği, Molière’in ölümsüz komedisi “Cimri”ye ev sahipliği yapacak. Serkan Keskin ile birlikte Ahmet Kaynak, Cansu Saka, Mertcan Ertürk, Metin Alpargün, Nisan Yenigül, Onur Şenol, Onur Yalçınkaya, Saniye Samra, Selen Şenay, Sezin Bozacı ve Uğur Senkeri’nin rol aldığı “Cimri”nin yönetmenliğini Tansu Biçer üstleniyor. Kaleme alınmasının üzerinden 400 yıl geçmesine rağmen hâlâ güncelliğini koruyan oyun, parayı tüm değerlerin üstünde tutan insanı eleştirel ve güldüren bir yorumla ele alıyor. 17. yüzyıl Paris burjuvasının para tutkusunu öne çıkaran, garip rastlantılarla bezeli “Cimri”, hikâyesini kimseyi yargılamak istemeyen, tüm haksızlıkları görmek ve göstermek üzerine kurulu bir pencereden bakarak anlatıyor.

Tayanç Ayaydın, Emel Çölgeçen, Anıl Çelik, Tolga Güleç ve Şeyma Gökçe Cengiz’i aynı sahnede bir araya getiren “Sır” oyunu ise 21 Temmuz Perşembe akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’na sahnelenecek. Fransa’da ve daha birçok ülkede büyük beğeni toplayan Cesar ödüllü Alexandre De La Patelliere ve Matthieu Delaporte’nin yazdığı “Le Prenom”, Hilal Arslangiray Kazanbal’ın samimi uyarlamasıyla ve Ahmet Kazanbal’ın yönetmenliğinde “Sır” adıyla tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. Gate Production yapımı tek perdelik kara komedi oyunu “Sır”, aileye, aşka ve dostluğa dair içimizden bir hikâyeyi, dramla durum komedisini harmanlayarak anlatıyor. Pinhani’nin benzersiz şarkıları da oyuna bambaşka bir hava katıyor.

Başlama saati 21.00 olan oyunların biletleri online olarak Biletix’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebiliyor.

Bilgi için:              instagram.com/kucukciftlikpark

kucukciftlikpark.com

twitter.com/KucukCiftlik

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 2022 Programı

20 Temmuz    Cimri – Semaver Kumpanya

21 Temmuz    Sır – Gate Production

27 Temmuz    Cimri – Semaver Kumpanya

3 Ağustos                   Babamı Kim Öldürdü? – Moda Sahnesi

4 Ağustos                   Bir Delinin Hatıra Defteri – Tatbikat Sahnesi

10 Ağustos      Deli Bayramı – DasDas

11 Ağustos      Ağaçtaki Kız – DasDas

17 Ağustos      Doğal Afet – Tiyatro Germinal

18 Ağustos      Kuşlar – Semaver Kumpanya

23 Ağustos      Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu

31 Ağustos      Baba Kız – Müjdat Gezen Tiyatrosu

2 Eylül             Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası – Kumbaracı50

KüçükÇiftlik Park HAKKINDA:

İstanbul’un kalbinde yer alan KüçükÇiftlik Park, 17. yüzyıldan beri şehrin kültür ve eğlence merkezi. Günümüze kadar mesire alanı, hasbahçe, gazino ve lunapark olarak İstanbulluları ağırlayan mekan, bugün kurumsal etkinliklerden lansmanlara, fuarlardan davetlere, düğünlerden dev konserlere, tüm sahne sanatlarından sergilere kadar ses getiren etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı bir etkinlik merkezi olarak hizmet vermektedir. Yaz sezonunda etkinliklerin ihtiyacına göre düzenlenebilen 17.000 kişi kapasiteli alanı, kış sezonunda ise 4.500 kişi kapasiteli kapalı alanı ile şehrin ihtiyacına cevap vermektedir. 2000 metrekarelik çim alana sahip KüçükÇiftlik Bahçe ise yaz sezonunda ayrı bir alan olarak hizmete açılmaktadır.

URU HAKKINDA:

2007 yılından bu yana etkinlik sektöründe faaliyet gösteren URU, yenilikçi projeler geliştirerek geniş kitleleri kültür-sanat etkinlikleriyle buluşturan çok amaçlı bir organizasyon şirketidir. Gerçekleştirdiği etkinliklerde sunduğu 360 derece hizmetle sektöre alternatif bir soluk getiren URU, kurumsal etkinlik ve lansmanları; konser, parti ve festivalleri; moda tasarım aktivitelerini yenilikçi bir anlayışla tasarlayarak dünya standartlarında bir organizasyon hizmeti vermektedir.

MEY | DIAGEO HAKKINDA:

TEKEL’in alkollü içkiler bölümünün özelleştirilmesi sonucu 2004 yılında kurulan Mey İçki; 9 fabrikası ve 1000’i aşkın çalışanıyla gıda ve içecek kategorisinde Türkiye’nin en büyük beşinci hızlı tüketim ürünleri şirketidir (Kaynak: 2019 Nielsen Perakendeci Paneli). Kurulduğu günden bu yana; 150 senelik bir mirası devralmış olmanın bilinciyle hareket ederek, çiftçi, esnaf, dağıtım kanalları, yan sanayi, turizm ve hizmet sektörleriyle birlikte doğrudan ve dolaylı olarak yüz binlerce kişinin geçimini sağlamasına katkı sunmaya devam eden Mey|Diageo , Türkiye’de tarıma dayalı sanayinin önemli bir parçasıdır. 2011 yılından bu yana, yaklaşık 180 ülkede ticari faaliyeti ve 80 ülkede de bölge ofisi bulunan dünyanın en büyük ve lider alkollü içki üreticisi Diageo’nun şemsiyesi altında yer alan Mey|Diageo’nun portföyünde 80 marka bulunmaktadır. Türkiye’de ISO 9001 belgeli ilk rakı üreticisi ve ISO 22000 belgeli ilk şarap üreticisi unvanına sahip olan Mey|Diageo, yüksek alkollü içki sektöründe de çevre yönetim sistemini ISO 14001 standardına uygun olarak belgeleyen ilk ve tek firmadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ