Demokrat Zafer

ENERJİ SEKTÖRÜNDE GÜÇ AKTARIM ÜRÜN SEÇİMİ ÖNEMLİ

ENERJİ SEKTÖRÜNDE GÜÇ AKTARIM ÜRÜN SEÇİMİ ÖNEMLİ

Enerji santrallerinin yüksek performansla kesintisiz çalışmaya devam etmesi için güç aktarım ürün seçimi ve ürünlerin doğru kullanılması oldukça büyük önem taşıyor.
Enerji santrallerinin yüksek performansla kesintisiz çalışmaya devam etmesi için güç aktarım ürün seçimi ve ürünlerin doğru kullanılması oldukça büyük önem taşıyor.

Günümüzde enerji üretim ve kullanımı şirketlerin en önemli gündemlerinden birini oluşturuyor. Sanayinin en büyük giderini oluşturan enerjinin kesintisiz ve ucuza temini üretim tesisleri için büyük avantaj sağlıyor.

Artan enerji kullanımı dolayısıyla oluşan yeni talepler ve yenilenebilir enerji kaynaklarına karşı oluşan ihtiyaçla birlikte yeni enerji santralleri kurulmaya devam ediyor.

SANTRALLERİN PERFORMANSINI ARTIRMAK İÇİN

Büyük yatırımlarla kurulan santrallerin performansını artırarak yüksek karlılığa ulaşmak için dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de kullanılacak güç aktarım ürünlerinin seçimi. Rüzgarın doğrudan etki ettiği rüzgar türbinlerinin içinde bulunan rulman, keçe ve diğer güç aktarım ürünlerinden beklenen en temel özellikler uzun hizmet ömrüyle birlikte sert koşullarda bile yüksek performansla çalışmaya devam etmesi. Hidroelektrik santral türbinlerinde ve termik santral içerisinde kullanılan güç aktarım ürünlerinin de tesis güvenilirliği, çalışma süresi ve karlılık için doğru seçilmesi ve bakımlarının doğru yapılması gerekmektedir.

Yanlış rulman seçimi ve düzenlemeleri arızalara bundan dolayı da endüstriyel üretimin azalmasına hatta tesisin durmasına neden olmakta.

DOĞRU ÜRÜN KULLANIMI ÖNEMLİ

Silkar Endaş hem yeni ve hem de mevcut santrallerin performansını yükseltmek için 60 yıllık tecrübesi ile güç aktarım ürün satışı ve eğitimini eş zamanlı olarak sunuyor.

Hem teknik ve hem de pratik konuları içeren ‘Güç Aktarım Eğitimleri’nde; montaj- demontaj yöntemleri ve ekipmanları, rulman hasarları, rulman hasar sebepleri, rulman hasarlarını önleme yöntemleri ve rulman konusundaki son gelişmeler işleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ