Demokrat Zafer

MUHTARLAR NAMAZGAH MAHALLESİ MUHTARI RUHHAN GÖRGÜN’E SAHİP ÇIKTI

MUHTARLAR NAMAZGAH MAHALLESİ MUHTARI RUHHAN GÖRGÜN’E SAHİP ÇIKTI

Bursa Muhtarları Dayanışma Derneği, geçtiğimiz hafta muhtarlık binası önünde silahlı saldırıya uğrayan Namazgah muhtarı Ruhhan Görgün’ün canına kast edilmesiyle ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

HABER OSMAN ÇETİN

Bursa’nın birçok mahallesinde görev yapan muhtarlar, geçtiğimiz cuma günü Muhtar Ruhhan Görgün’ün silahlı saldırıya uğramasını kınamak için Namazgah Muhtarlığı önünde bir araya geldi.

Bursa Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı İdris Aydın’ın açıklaması şu şekilde;

“Bugün burada toplanmamızın sebebi; 22.07.2022 Cuma günü, Yıldırım ilçesi Namazgah Mahallesi Muhtarımız değerli arkadaşımız Ruhhan Görgün mahallesinin işlerini takip ederken, makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır şekilde yaralanmış, malum kişi tarafından hayatına kast edilmiştir.

Bu saldırı yalnız Namazgah muhtarımıza değil, tüm muhtarlarımıza yapılmıştır. Biz muhtarlar, seçildiğimiz mahallelerin idari işlerini yöneten, demokrasinin uç beyleriyiz ve 7/24 vatandaşımızın emrindeyiz. Bulunduğu bölgenin temsilcisi olmakla birlikte görev alanımız içerisine giren mahalde yasalarını halka duyurulmasını da bir kamu görevlisi olarak yerine getirmekle mükellefiz. Bunu yaparken muhtar arkadaşlarımız, kimsenin diline, dinine, ırkına, inancına ve cinsiyetine bakmadan vatandaşların sorununu çözmeye çalışır ve hizmet veririz.

Tüm bu hizmetleri yürütürken, zorluklar ve imkansızlıklar içinde çözüm üretmeye çalışır, sıkıntı ve zorluklar yaşansada verilen hizmet sonucu bu sıkıntıları ve yorgunlukları görmezden geliriz.

Ülkemizde son dönemde yaşanan salgın hastalıkta olduğu gibi, biz muhtarlar gece gündüz demeden gerekirse uyumadan gecemizi gündüzümüze katar halkımızın sağlığı ve güvenliği için devletinin yanında olur verilen her türlü görevi karşılık beklemeden yerine getiririz.

Namazgah mahallesi muhtarımız değerli arkadaşımız Ruhhan GÖRGÜN’de mahallesinin huzuru ve güvenliği için gecesini gündüzüne katan değerli bir arkadaşımızdır.

Ona yapılan saldırıyı nefretle kınıyor, lanetliyor ve bu olayın sıradan bir olay olmadığını kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Olay yeri tutanaklarından da gördüğümüz kadarıyla saldırgan arkadaşımıza sıktığı 7 kurşunla onun canına kast etmiştir.

Bu nedenle saldırganın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz.

Muhtarlık kutsal bir iştir ve bu kutsal işi yapan arkadaşımız sırf görevini yapıyor diye saldırıya uğramıştır. Yapılan bu saldırı göstermiştir ki mahallemizin sorunları için koştururken, takibini yaparken, iftiraya,hakarete ve hatta canına kast edilen durum ile karşı karşıya kalabiliyoruz.

Çok şükür ki Namazgah Muhtarımız Ruhhan Görgün arkadaşımızın hayati tehlikesi yoktur. Türkiyenin hiçbir bölgesinde böyle bir saldırının bir daha asla yaşanmamasını diliyoruz. Devletimizin her zaman olduğu gibi tüm muhtarlarımızın yanında olduğu gibi tüm muhtarlarımızın yanında olduğu ve bu menfur olayın takipçisi olacağını biliyoruz.

Bu vesile ile saldırıya uğrayan Ruhhan Görgün arkadaşımıza,ailesine ve tüm muhtarlar camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Bu saldırının takipçisi olacağımızı ve görevi başında arkadaşımıza saldırarak canına kast eden saldırganın en ağır şekilde cezalandırılması için Bursa muhtarları olarak elimizden geleni yapacağımızı kamuoyuna saygı ile duyuruyor görevi başında şiddete maruz kalan bütün kamu çalışanlarına bu alçakça saldırıları lanetliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ