Demokrat Zafer

2 yıl Demet Akalın vokalistiydi. Emin adımlarla şarkıcı olarak ilerliyor

2 yıl Demet Akalın vokalistiydi. Emin adımlarla şarkıcı olarak ilerliyor

HALE YILDIRIM’IN YENİ TEKLİSİ ‘SENİN HESABIN’

 Pop şarkılarının değişime uğradığı bir dönemde baştan aşağı giderli bir pop şarkısı “Senin Hesabın”

Hale Yıldırım’ın yeni teklisi ‘Senin Hesabın’ Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Sözü müziği Hale Yıldırım’a aranjesi Nurattin Çolak’a ait ‘Senin Hesabın’, kayıt ve mix’i Utku Ünsal, mastering’i Emre Kıral tarafından yapıldı.

4 yıl önce yazıp bestelediği şarkısı ile ilgili Hale Yıldırım ‘O zamanlar şarkıyı çıkartmak için çok istekliydim ama olmadık talihsizlikler ve zorluklarla karşılaştım. İnancım kırıldı, bir süre müzik yapmaya küstüm ve öğretmenlik mesleğime döndüm. Bu şarkı müzik piyasasında benimle birlikte mücadele etti diyebilirim.

O yüzden çok özeldir benim hayatımda. Yıllar sonra doğru zamanda doğru bir ekiple çalışıp şarkıyı dinleyicilerle buluşturduk.’ dedi.

Biyografi

17 Ekim 1991 İstanbul doğumlu olan Hale Yıldırım Ondokuz Mayıs Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümü mezunudur. Lise öğrenimi sırasında 2 yıl boyunca TRT Ankara radyosu ÇSM (çok sesli müzik) Gençlik korosunda korist olarak görev yaptı. 2009 yılından bu yana profesyonel olarak sahne hayatını sürdüren sanatçı bir çok seçkin mekanda sahne almasının yanı sıra 2 yıl Demet Akalın’ın vokalistliğini yaptı. 2017 yılında Ülkemizin dünyaca ünlü DJ’lerinden Birol Giray(BeeGee) ile ortak çalışması olan “Görev İcabı” adlı şarkısı büyük beğeni topladı. Aynı zamanda söz-müzik yazarı olan sanatçı, 2022 yılında sözü ve müziği kendisine ait ilk çalışması “Sen Çal Kapımı” yı Garaj Müzik etiketiyle müzik severlerin beğenisine sundu.

Daha sonra ülkemizin önemli müzik insanlarından Mustafa Haybat’ın prodüktörlüğünü üstlendiği, Erman Kalanbak ile ortak çalışması olan “Azılı Düşman” şarkısını çıkartan sanatçı son olarak Sözü ve müziği kendisine ait, düzenlemesi Nurettin Çolak imzalı şarkısı “Senin Hesabın” şarkısını Garaj müzik etiketiyle piyasaya çıkarttı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ