Demokrat Zafer

TEKSAN AR-GE’YE EN ÇOK YATIRIM YAPANLAR LİSTESİNDE

TEKSAN AR-GE’YE EN ÇOK YATIRIM YAPANLAR LİSTESİNDE

Turkishtime tarafından hazırlanan “Ar-Ge 250” araştırması açıklandı. Listede kesintisiz güç sektöründe ilk 250 arasına girmeyi başaran tek firma Teksan oldu. Ar-Ge ve inovasyon yatırımları ile sektörde öncü bir rol oynayan Teksan, 2021 yılındaki 10,3 milyon TL’lik Ar-Ge harcaması ile “Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri” arasında 231. sırada yer aldı.

Kurulduğu günden beri yarının teknolojisi için çalışan Teksan, Ar-Ge ve inovasyona yatırımını artırarak sürdürüyor. Turkishtime Dergisi’nin şirketlerin Ar-Ge karnesini çıkardığı geleneksel araştırması Ar-Ge 250’de yerini alan Teksan, Türkiye’de ilklere imza attığı Ar-Ge çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Teksan, 2021 yılında 10,3 milyon TL’lik Ar-Ge harcaması ile ilk 250 içinde 231. sırada yer aldı.

Türkiye’nin ilk hibrit jeneratörü, yerli kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri gibi sektörde ses getiren birçok başarılı projeyi hayata geçiren Teksan, 2005 yılında kurduğu Ar-Ge departmanı ile sektörde pek çok ilke imza atarak öncü rol oynuyor. 2017 yılında  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi olarak tescil edilerek sektörün ilk özel Ar-Ge Merkezi olan Teksan Ar-Ge Merkezi’nde bugünün ihtiyaçlarına cevap veren çözümler üretilirken geleceğin teknolojilerini geliştirmek için de yoğun çaba harcanıyor. Üniversiteler, enstitüler, TÜBİTAK, ulusal ve uluslararası Ar- Ge merkezleri ile ortak projeler yaparak enerji sektöründe fark yaratacak ürünleri pazara sunmak amacıyla çalışmalar yürütülüyor.

Türkiye’de Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan firmalardan biri olmaktan gurur duyduklarını belirten Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, şunları söyledi: “Biz gelişmeye, yeniliğe, ilklere imza atmaya inanan bir şirketiz. Tüm üretim ve yatırım stratejimizi de bu temel üzerine oturtuyoruz. Bu doğrultuda Ar-Ge’ye önemli oranda yatırım yaparak bir yandan kendi teknolojimizi geliştirirken yerli üretim noktasında da katma değeri artıracak çalışmalar hayata geçiriyoruz. Katma değer yaratacak fikirlerin projelendirildiği Ar-Ge merkezimizde kendi markamızın yanı sıra Ar-Ge birikimimizden yararlanmak isteyen başka firmalar için de mühendislik hizmeti veriyoruz. En büyük önceliğimiz yenilikçi ürünler geliştirerek müşterilerimiz için değer yaratmak. Bu kapsamda; üniversiteler, enstitüler, TÜBİTAK, ulusal ve uluslararası Ar- Ge merkezleri ile ortak projeler gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da Ar-Ge’ye ayırdığımız payı artırarak inovatif, verimli ve teknoloji odaklı ürünler geliştirmeye odaklanacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ