Demokrat Zafer

“GETİRİN SANDIĞI, ÖDEYİN FATURAYI”

“GETİRİN SANDIĞI, ÖDEYİN FATURAYI”

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı, ‘Cambaza değil zamlara bak’ konulu basın açıklamasını 15 Temmuz Demokrasi ve Şehreküstü Meydanı’nda gerçekleşti.

GÜLİN ÖZDEMİR – FADİME NİSA SAYAR / BURSADA BUGÜN 

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı, zamları protesto etmek için Şehreküstü Meydanı’nda basın açıklaması düzenliyor. ‘Cambaza değil, zamlara bak’ pankartının açıldığı basın açıklamasında tahta bacaklı gösteri yapıldı.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu basın açıklamasında şunları söyledi;

“En son diyeceğimizi en önce söyleyerek başlamak istiyoruz. Çünkü artık bıçak kemiğe dayanmadı, iş bilmez iktidarın o kahrolası zam bıçağı kemiğimize acımasızca saplandı ve içindeki iliğe kadar işledi.Bu işin müsebbibi olan tek adam yönetimi, her zam yağmurunda vatandaşı, ‘Cambaza bak!’ diyerek gündem saptırıyor. Milletin gerçek enflasyonu yüzde 300’ü geçmiş, siz hangi cambazı getirirseniz getirin, vatandaş artık kanmıyor. Vatandaşın karşısına cambaz falan değil, artık sandığı getirin! Memleket memleket olalı böyle zulüm görmedi.

Buraya kuru kuruya hamaset yapmak için toplanmadık. Bırakalım rakamlar konuşsun! Biz sadece o rakamları yüksek sesle dillendirelim. Erdoğan ne demişti? Tarih 2017 Mayıs, enflasyon yüzde 11.72. Ne diyordu Sarayımızın Efendisi? Önümüzdeki yıl enflasyonu Allah’ın izniyle tek haneli rakama indireceğiz! Tarih 2018 Mayıs, enflasyon yüzde 12.15. Ne diyordu dünya liderimiz? Önümüzdeki yıl enflasyonu Allah’ın izniyle tek haneli rakama indireceğiz! Tarih 2019 Aralık, enflasyon yüzde 11.84. Ne diyordu ekonomist liderimiz? Önümüzdeki yıl enflasyonu Allah’ın izniyle tek haneli rakama indireceğiz! Tarih 2020 Ocak, enflasyon yüzde 12.15. Ne diyordu her şeyi bilen tek adam? Önümüzdeki yıl enflasyonu Allah’ın izniyle tek haneli rakama indireceğiz! Tarih 2020 Kasım, enflasyon 14.03. Ne diyordu Bay Başkan? Önümüzdeki yıl enflasyonu Allah’ın izniyle tek haneli rakama indireceğiz! Tarih 2021 Nisan, enflasyon yüzde 17.14. Ne diyordu iktisat uzmanı başkan? Önümüzdeki yıl enflasyonu Allah’ın izniyle tek haneli rakama indireceğiz! Tarih 2021 Ekim, enflasyon yüzde 19.89. Ne diyordu BOP başkanımız? Önümüzdeki yıl enflasyonu Allah’ın izniyle tek haneli rakama indireceğiz!

Tarih 2022 Ocak, enflasyon yüzde 48.69. Ne diyordu cumhurun lideri? Önümüzdeki yıl enflasyonu Allah’ın izniyle tek haneli rakama indireceğiz! Tarih 2022 Şubat, enflasyon yüzde 54.44. Ne diyordu Uzun Adam? Önümüzdeki yıl enflasyonu Allah’ın izniyle tek haneli rakama indireceğiz! Tarih 2022 Mart, enflasyon yüzde 61.14. Ne diyordu saray sakinimiz? Önümüzdeki yıl enflasyonu Allah’ın izniyle tek haneli rakama indireceğiz! Tarih 2022 Nisan, enflasyon yüzde 69.97. Ne demişti aynı cumhurbaşkanı? Önümüzdeki yıl enflasyonu Allah’ın izniyle tek haneli rakama indireceğiz!

Gelelim bugüne; tarih 2022 Haziran, enflasyon yüzde kaç? TÜİK’e göre yüzde 73.50. Vatandaşa göre kaç? En az yüzde 300. Fazlası yok eksiği var! Peki hala ne diyor Ulu Büyük Reis? Önümüzdeki yıl enflasyonu Allah’ın izniyle tek haneli rakama indireceğiz! İnmek şöyle dursun, zamlar birbiri peşi sıra bindikçe biniyor! Peki daha dün ne dedi dünya liderimiz biliyor musunuz? ‘Müjde Adana’da 1 milyar dolarlık petrol bulduk’ dedi!Karadeniz’de de doğalgaz bulunmuştu ya hani? Her zam furyasından sonra bir şeyler bulmaya devam yani!”

“GETİRİN SANDIĞI, ÖDEYİN FATURAYI” 

“Bunlar işte bu tür fantezilerle, “Cambaza bak!” diye dursun, biz zamlara bakmaya devam edelim. İşte daha dün çiftçiye bir darbe daha gelmedi mi? Mazot yüzde 300 küsur artmadı mı? Gübreye bir yılda yüzde 241 zam gelmedi mi? Tohumun yanına zaten yaklaşılmıyor mu? Bütün bu zamlarla toprağa veda eden çiftçinin sulama suyu fiyatını da 26 liradan 56 liraya çıkarıp tam yüzde 110 zam yaptılar! Üstelik sulama suyu daha geçen Ocak’ta yeni zam görmüştü. Zaten aç bilaç çiftçinin adeta ruhuna Fatiha okudular bunlar.

Esnafın halin hiç sormayın, onları zaten çoktan gömdüler! Siftah yapamadan dükkan kapatan var. Gelir neredeyse sıfır; kira, elektrik, su, doğalgaz giderleri tam gaz gidiyor ama. Taksici esnafı ne diye feryat ediyor biliyor musunuz? 500 liralık ciromun 300 küsur lirasını yakıta veriyorum. Yedek parçası, arızası, tamiri hepsi cepten gidiyor. Eve ekmek götüremez olduk diyor. Diyeceksiniz ki petrol fiyatları bütün dünyada arttı. Bakıyoruz, brent petrolün varili 1 yılda yüzde 64 artmış. 1 yılda sen akaryakıt fiyatlarını yüzde 314 arttırdın. Buna ne diyelim? Bütün bunları duymazdan gelen Ulu Büyük Reisimiz ne yapıyor dersiniz? Biz söyleyelim; Kendi imzasıyla kararname yayınlayıp, maaşına yüzde 40.4 oranında zam yaparak 141 bin 453 liraya yükseltiyor.

Soralım o zaman; Cumhurbaşkanını etkileyen ekonomik kriz 4 bin 253 liraya talim eden asgari ücretliyi vurmuyor mu? Soralım o zaman; 1 lira olan ekmek 5 lira oldu Reis haberin var mı? Yumurtanın, sütün, peynirin, zeytinin, domatesin, sebzenin, meyvenin yanına yaklaşılmaz oldu haberin var mı? Sıvı yağın altını aratmayan fiyatından ötürü, yumurta bile lüks oldu be lüks! Bursa’da ekilip biçilen tarım arazisi 280 bin hektardan 208 bine geriledi duydun mu? Sığınmacılardan 122 bini kayıpmış, ilgili bakan yardımcısı, “Aradık, taradık yoklar!” demiş. Duydun mu Reis, Allah aşkına bu nasıl iştir?

Uzun lafın kısası, memleket battı batıyor! Millet öldü ölüyor! Çözüm ne mi? Söyleyelim; tek çözüm seçim. Getirin sandığı; ödeyin faturayı!”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ