Demokrat Zafer

‘Hayvan dostu’ URBAN Care’e PETA’dan onay

‘Hayvan dostu’ URBAN Care’e PETA’dan onay

Kurulduğu ilk günden bu yana hayvana ve doğaya saygı ideolojisini benimseyen URBAN Care’in ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmediği, uluslararası hayvan hakları organizasyonu PETA tarafından onaylandı.

Selen Kozmetik CEO’su Selen Yorgun Tavit, PETA’nın Tavşansız Güzellik Listesi’nde yer almaktan dolayı büyük bir gurur yaşadıklarını ve çok yakın zamanda PETA logosunun ürünlerin üzerinde yer almaya başlayacağını söyledi.

Saç bakım ürünlerinde global devlerle yarışan URBAN Care’in ürünlerinin başvuruları sonucunda hayvanlar üzerinde test edilmediği, PETA (Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler) organizasyonu tarafından onaylandı. Artık URBAN Care ürünleri, üzerinde PETA’nın tavşan figürünün yer aldığı logoyla pazara sunulacak.

Vegan Formül & Hayvan Dostu ürünler…

İlk günden bu yana doğaya ve hayvana saygı ideolojisini benimsediklerini belirten Selen Kozmetik CEO’su Selen Yorgun Tavit, ürünlerinin tamamına yakınının hayvansal DNA içermediğini gösteren Vegan testlerine ve aynı zamanda kuru şampuan serisinde uluslararası düzeyde kabul görmüş bir tescil olan V – Label sertifikalarına da sahip olduklarını hatırlatarak şunları belirtti ;

“Başvurularımız ile URBAN Care ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmediğini onaylayan, PETA’nın Tavşansız Güzellik Listesi’nde yer alma hakkı kazandık. Dünyadaki tüm kullanıcılarımız, ürünlerimizin PETA tarafından onaylandığını ve dünyanın hiçbir yerinde hayvanlar üzerinde test edilmediğini bilerek, ürünlerimizi kullanabilir. Aynı zamanda bu girişimimizle sektörümüzde hayvanların testlerde kullanılmaması için farkındalık yaratmak adına önemli bir adım attığımıza inanıyoruz.”

İki milyon üyesi var

ABD kökenli PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), yaklaşık iki milyon üye ve destekçisiyle dünyanın en büyük hayvan hakları organizasyonu olarak tanınıyor. PETA tarafından verilen ‘Animal Test Free and Vegan’ yazısının ve tavşan figürünün yer aldığı logolar, hayvanların testlerde kullanılmadığını ve ürünlerde hayvansal katkılı hammadde kullanılmadığını sembolize ediyor. PETA’nın ‘Tavşansız Güzellik’ Programı tarafından onaylanan dünya çapında 5.000’den fazla marka bulunuyor.

URBAN Care hakkında:

Kozmetik sektöründe yenilikçi kişisel bakım ürünlerini Türk tüketicisiyle buluşturan Selen Kozmetik’in bünyesinde 2013 yılında üretime geçen URBAN Care, kişisel bakımına özen gösteren şehirli kadının yoğun yaşam içerisinde kullanabileceği pratik ve etkili, doğaya, hayvana saygılı ürünler sunan, vegan bir saç bakım markasıdır.

URBAN Care, kısa sürede yerli bir marka olarak, global devlerle kişisel bakım marketlerinin satış sıralamasında yarışır hale geldi. Başta Watsons ve Gratis zincirleri olmak üzere kozmetik ürün satan perakende satış noktalarında tüketicilerle buluşan URBAN Care ürünleri, yılın en iyi şampuanı, yılın en iyi ürünü gibi tüketici oylamalarıyla belirlenen birçok kategoride ödüle layık görüldü.

URBAN Care, 15’e yakın ülkeye ihracat yapıyor. Aynı zamanda e- ticaret kanalında çok önemli bir satış noktası olan Amazon ile İngiltere üzerinden 9 farklı Avrupa ülkesine de ürün satışı gerçekleştiriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ