Demokrat Zafer

Serez Dondurmacısı’ndan Bağdat Caddesi ve Tuzla’ya iki yeni şube

Serez Dondurmacısı’ndan Bağdat Caddesi ve Tuzla’ya iki yeni şube

Bünyesinde gıda mühendisi bulunduran, sadece doğal malzemelerle özel reçeteli dondurmalar hazırlayan ilk ve tek artizan dondurmacı, yeni yatırımlarla mağaza zincirini büyütüyor

Yeni nesil dondurmacılık akımının Türkiye’deki ilk temsilcilerinden Serez Dondurmacısı, büyüme yılı olarak belirlediği 2022’de yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Anadolu Yakası’nın en prestijli lokasyonları arasında yer alan Bağdat Caddesi’ne yeni bir şube açan gurme dondurmacı, İstanbul Tuzla’da açılacak şubesiyle de mağaza sayısını 10’a çıkarıyor. “Topraktan tezgâha doğru dondurma” misyonuyla hareket eden Serez Dondurmacısı, hiçbir kimyasal veya hazır şurup kullanılmadan yüzde 100 doğal ve gerçek malzemelerle hazırlanan lezzetlerini yeni şubeleriyle daha fazla kişiye ulaştırmayı hedefliyor.

Türkiye’deki butik dondurmacılar içerisinde laboratuvarında tam zamanlı gıda mühendisi çalıştıran, kendi bünyesinde ham madde denetim ve kontrollerini yapabilen tek işletme olan Serez Dondurmacısı, sektöre değer katan atılımlarına devam ediyor. Bağdat Caddesi şubesini açan ve Tuzla’da yeni şube açmaya hazırlanan Serez Dondurmacısı’nın Kurucusu Serdar Kemahlı, yeni mağazaların büyüme hedeflerine ivme kazandıracağını ifade etti.

İmza attıkları yeni lezzetlerle hızlı bir giriş yaptıkları 2022 yılını yeni yatırımlarla taçlandırdıklarını ve atılan adımlarla sektörde fark yaratmayı hedeflediklerini belirten Serdar Kemahlı; “Çocukluk hayalimin bir başarı hikâyesine dönüştüğü bu yolculukta yeni duraklarımız Bağdat Caddesi ve Tuzla oldu. İstanbul’da konumlanan şubelerimiz arasına katılan Bağdat Caddesi mağazamızın markamız adına çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Binlerce insanın yıllardır buluşma noktası olan bu lokasyonda doğru dondurmanın yeni adresi olacağımız konusunda da iddialıyız. Aynı şekilde İstanbul’un yükselen yıldızı Tuzla’daki şubemiz de yakaladığımız büyüme ivmesinin itici gücü olacak. Her zaman yatırım ve büyüme odaklı strateji izleyen bir firma olarak yatırımlarımızın yanı sıra operasyonel ve organizasyon alanlarda da öne çıkıyoruz. Yatırımlarımızı müşterilerimizi bilinçlendirmek ve doğru ürün/doğru hizmet anlayışıyla dondurma sektörünü geliştirmek adına yaptığımız Dondurmacılar Buluşması etkinliğiyle de destekliyoruz. Bu noktadaki nihai hedefimiz, Serez Dondurmacısı öncülüğünde ülkemizde yeni nesil dondurmacılık anlayışını yaygınlaştırmak” şeklinde konuştu.

“Doğru dondurma mutfakta değil, toprakta başlar”

2012 yılında İstanbul Maltepe’de tek bir şube ile başlayan, bugün ise Bağdat Caddesi ve Tuzla’nın da eklendiği İmes, Kartal, Maltepe, Bostancı, Acıbadem, Kozyatağı, Ataşehir ve Bakırköy mağazalarıyla devam eden faaliyetlerinin arkasında çok disiplinli bir çalışma anlayışı olduğuna dikkat çeken Kemahlı; “Doğru dondurma meselesini çok önemsiyor, sadece bir tatlı olarak görmediğimiz lezzetler için İMES Organize Sanayi Sitesi’ndeki 400 metrekarelik tesisimizde yalnızca doğal ve gerçek malzemelerle üretim yapıyoruz. Çünkü bizim için dondurma yapımı mutfakta değil, toprakta başlıyor. Dolayısıyla imalatımıza gösterdiğimiz özeni malzemelerimizi tedarik ettiğimiz üreticilerimizi seçerken de gösteriyoruz. Şeffaf bir üretim anlayışıyla hazırlanan sağlıklı, besleyici ve lezzetli dondurmalarımızı ‘Çiğ Süt İşleme Belgesi ve ISO22000 Belgesi’ne tek sahip olan işletmemizde formülize ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Serez Dondurmacısı Hakkında 

‘‘Ne yiyorsak onu sunarız’’ mottosu ile yola çıkan Serez Dondurmacısı’nın temeli 2010 yılında Serdar Kemahlı tarafından atıldı. Çocukluğunda yediği gerçek ve sağlıklı dondurmayı yeniden üretme fikrini hayata geçirme kararı alan Kemahlı, 2011 yılı itibariyle Ar-Ge çalışmalarına başladı. Dondurma üretimi konusunda akademisyenlerle görüşerek yerli ve yabancı kaynaklar okudu, yabancı reçeteleri inceledi, doğru hammadde temini için Marmara, İç Anadolu ve Ege bölgelerinde yer alan meyve üreticileri ve ari işleme belgesine sahip süt üreticileri ile görüştü. Araştırmaları sonucunda “doğru dondurma” üretmenin temelinde kaliteli, taze ve doğal malzemelerin kullanılması kadar formülün de önemli olduğunu görerek her bir dondurma çeşidi için kendi formüllerini oluşturmaya başladı. Yaklaşık iki yıl süren araştırmaların ardından 2012 yılında İstanbul Maltepe’de ilk mağazasını faaliyete geçiren Kemahlı, Yeni Nesil Dondurmacılık felsefesiyle Serez Dondurmacısı markasını sektöre kazandırdı. Doğru dondurmanın adresi Serez Dondurmacısı “Gurme Dondurmacılık” anlayışıyla dondurmaya hak ettiği değeri veriyor. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ