Demokrat Zafer

DEVA Bursa’dan Mustafa Yeneroğlu’na yapılan saldırıya tepki

DEVA Bursa’dan Mustafa Yeneroğlu’na yapılan saldırıya tepki
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’na yapılan saldırılara basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

DEVA Bursa’dan Mustafa Yeneroğlu’na yapılan saldırıya tepkiOL

HABER MERKEZİ 

Ankara’da Somalililere ait iş yerlerinden birinin tabelası kaldırılmak istenirken, DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile bir polis arasında sözlü tartışma yaşandı.

Yaşanan olayın ardından DEVA Partisi‘nden ortak açıklama yapıldı.

DEVA Partisi’nden yapılan açıklama şöyle:

“Bugün, DEVA Partisi’nin tüm Türkiye’deki teşkilatı olarak basının karşısındayız.

Milletvekilimiz ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz.

Öyle bir ülke ki, bir emniyet mensubu, bir hukuksuzluğu engellemek üzere orada bulunan ve halkın oyları ile seçilmiş bir milletvekiline ağır hakaretler edebiliyor.

Öyle bir ülke ki yaşanan böyle bir olay sonrası hukukun ve kanunun gereğini yapması gereken emniyet müdürlüğü bir açıklama yayınlayıp bu hakaretleri , bu tacizi polis teşkilatımızın tamamına mal etme gayretine girebiliyor.

Bizler polis teşkilatımızın her neferinin hangi koşullarda , nasıl bir vatanseverlikle , nasıl bir öz veri ile görev yaptığını çok iyi biliyoruz.

Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Polisin görevini nasıl yapacağı kanunlarda mevzuatlarda bellidir. Hiçbir devlet görevlisi vatandaşlarına baskı yapamaz , hakaret edemez , yıldırma amaçlı davranışta bulunamaz. Söz konusu işletme etnik kökeni neresi olursa olsun Türk vatandaşına aittir. Herkese uygulanan kural , kanun ne ise ona da uygulanır.

Kanunu uygularken kendisini hukuktan üstün gören, hukuk tanımayan, Türkiye’yi bir hukuk devleti olmaktan çıkarmayı çok arzu eden, bir polis devleti, bir mafya devleti hayali kuran anlayışı çok iyi tanıyoruz.

Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır.

Bugün Sayın Genel Başkanımızın konuya ilişkin açıklamalarını basın ile paylaştılar. 81 ilde DEVA Teşkilatları olarak Milletvekilimiz ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz.

Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz.

Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz.

Hepinizi saygıyla selamlıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ