Demokrat Zafer

Kızılay Kurban Vekalet Ücretlerini Açıkladı!

Kızılay Kurban Vekalet Ücretlerini Açıkladı!

Türk Kızılay Bursa Şubesi Kurban bağış vekalet bedelleri ve Bursalıların kuruma nasıl bağış yapılacağı konusunda bilgilendirme amacıyla Nilüfer Kızılay Plaza’da basın toplantısı gerçekleştirdi.

Türk Kızılay Bursa Şubesi kurban vekalet ücretlerini ve kuruma bağışın nasıl yapılacağı konusunda basın toplantısı düzenledi.

Vekaletle Kurban Kesim Kampanyasını geleneksel hale getiren Kızılay, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla seslenirken; Kızılay Bursa, ihtiyaç sahiplerinin sofralarına kurban vekaletlerini ulaştırmak için çalışmalara başladı.

HABER TURAN TURAN

Hayırsever milletin kurban vekaleteriyle yurtiçi ve yurtdışında milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefleyen Kızılay, Kurban Bayramının dayanışma ve yardımlaşma ruhunu dünyanın farklı coğrafyalarında da yaşatacak.

BURSALILAR NASIL BAĞIŞTA BULUNABİLİR? KIZILAY BURSA’YA NASIL BAĞIŞ YAPILIR?

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, Kızılay’a kurban bağışında bulunmak isteyenlere bağışlarını nasıl yapabileceklerine dair açıklamalarda bulundu.

Başkan Tutanç, “www.bursakizilay.org.tr adresinden, şube ve bağış kabul merkezimizden, stantlarımızdan veya 0541 220 24 40 nolu numaradan bizlere ulaşarak, adresinize çağırarak makbuzlu ödeme yapabilirsiniz. Kurban kesim işlemlerimiz; veteriner hekim kontrolünde, vekalet sahiplerinin isimleri okunarak, İslami kesim koşulları ve dini vecibeler gözetilerek, ülke şart ve standartları çerçevesinde kapasiteye uygun kesimhanelerde / kesime uygun açık alanlarda yapılmaktadır. Kurban vekaletiniz alındıktan ve kesildikten sonra sizlere SMS ve mail yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

KURBAN BEDELİ YURTİÇİ 2 BİN 475 TL, YURTDIŞI BİN 475 TL

Kızılay vekalet bedellerini ise yurtiçinde 2 bin 475 TL, yurtdışı için bin 475 TL olarak belirledi. Yurtdışında yaşayanlardan Türkiye için vekalet vermek isteyenler 175 USD veya 165 Euro, diğer ülkeler için ise 110 USD veya 100 Euro bedel karşılığında bir hisselik vekaletini Kızılay’a verebilecek.

VEKALETLE KURBAN KESİMİNDE KIZILAY MODELİ ÖRNEK OLUYOR 

Kızılay’ın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu ortamda dini kurallara uygun bir şekilde, son derece hijyenik ortamlarda, vekalet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. Bu model sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Kesilen kurbanlar yurtiçinde Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma ya da kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Başkan Tutanç bağışçılara son olarak şöyle seslendi; “Sizin bağışladığını her nakit ve hisse ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Bizler bu bağışların yerine ulaşması konusunda terimizin son damlasına kadar çalışıyoruz. Şubemize gelip çalışmalarımızı takip edebilirsiniz. Bursa şubemize bağışlarınızı bekliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ