Demokrat Zafer

YÜZDE 100 YERLİ ERİN MOTOR, TÜRK ÇİFTÇİSİNİN YANINDA

YÜZDE 100 YERLİ ERİN MOTOR, TÜRK ÇİFTÇİSİNİN YANINDA

Üniversite sanayi iş birliği (SAN-TEZ) sonucunda geliştirilen Erin Motor, yüzde 100 özgün Türk tasarımı yerli motor olmasıyla dikkat çekiyor. Erin Motor’un tarımda suyun en verimli şekilde kullanılması için geliştirdiği seyyar ve sabit motopomp, uzun ömürlü, tutumlu motoru ile çiftçi dostu olarak hizmet veriyor.

31 yıllık dünya otomotiv devlerine ihracat gerçekleştiren Şahin Metal’in ikinci kuşak temsilcileri tarafından 11 yıl önce temelleri atılan ve 2015 yılında kurulan Erin Motor’un ilk motoru Yıldız Teknik Üniversitesiyle geliştirilen SANTEZ projesinin de bir çıktısı. Firmanın üretimi yüzde 100 Türk özgün tasarımı yerli motorlar, jeneratörler, zirai sulama pompaları ve marin motorlar olarak 4’e ayrılıyor. Ürün grupları içerisinde yer alan seyyar ve sabit motopomp, tarımda suyun en verimli şekilde kullanılması için geliştirildi. Yüzde 100 Türk özgün tasarımı olan motopomp, düşük yakıt tüketimiyle çiftçinin cebini korurken, sağlam ve uzun ömürlü yapısı ve yedek parça kolaylığıyla dikkat çekiyor.

2 yıl garanti sunulan motopomp, Sanayi Bakanlığı tarafından onaylı Ar-Ge Merkezi’nde üretiliyor. Çevreyle dost, batılı rakiplerine oranla yüzde 20 yakıt tasarruf sağlayan motopomp hakkında bilgi veren Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, “10 bin saat ömür testi kanıtlanmış dayanıklı tasarımı, 2 bin saat garantisi, 4 geçişli radyatörü sayesinde +50°C de çalışabilme, 100 litre yakıt tankı seçeneği ile 40 saate yakın kesintisiz çalışabilme özelliği ve değişik sulama ihtiyaçları için farklı pompa seçeneği sunduğumuz motopomp ile çiftçilerimize yönelik bir ürün sunmak istedik. Yedek parça ve servis sorunu yaşamadan hem ceplerini koruyacaklarını hem de uzun ömürlü bir kullanım olanağı sunduğumuz motopomp, her koşulda rahatlıkla çalışabiliyor.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ