Demokrat Zafer

Çağdaş Muhasebeciler; BAOB’da Buluştu! “Kazanacağız!”

Çağdaş Muhasebeciler; BAOB’da Buluştu! “Kazanacağız!”

Bursa Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası seçimleri yaklaşırken, Çağdaş Muhasebeciler Grubu önseçiminden aday olarak çıkan Hüseyin Halil ve ekibi düzenlenen törenle oda üyelerinin karşısına çıktı. 5 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Genel Kurul öncesinde BAOB Oditoryum’da gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında Çağdaş Muhasebeciler adayları tek tek sahneye çıkarılarak tanıtıldı. Törene Çağdaş Muheseciler Grubu önseçimine katılan Hasan Uçar ve Doğan Yılmaz da  destek verdi. Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu ve Yönetim Kurulu adaylarının tanıtımının ardından BÇMG Başkan Adayı Hüseyin Halil konuşmasını yapmak üzere sahneye çıktı.

Aday Hüseyin Halil konuşmasında, “Uzun yıllar ülkeyi yöneten siyasal iktidar meslek ve meslektaş üzerine inanılmaz yükler bindirmiştir. Dijitalleşme ile rahat bir nefes alacağını düşünen meslektaşlarımız; her gün artan iş yükü, verimli çalışmayan dijital altyapı, kurumların yetersiz organizasyonu ile mesleği icra ederken insani olan tüm haklarından vazgeçmek zorunda bırakılmıştır.” dedi. Pandemi gibi ağır bir dönemde bile çalışmak zorunda bırakılan serbest muhasebeci ve mali müşavirlerin zor bir dönemden geçtiğini ve ödeme alamadıkları halde devlet tarafından KDV’lerin talep edildiğini, meslektaşlarının mağdur olduğunu ifade etti. “Beyan ve bildirimlerin tümü meslektaşlarımızın alın teri ve inanılmaz azmi ile akamete uğramadan ve çalışanlar madur edilmeden yerine getirilmiştir. Karşılığı meslek unvanlarının dahi doğru söylenmemesi, bir teşekkür dahi edilmeden ödenmesiyle sonuçlanmıştır.” diyen Hüseyin Halil, yeni dönemde yalnızlaştırılan ve angarya altında ezilen meslektaşlarının yeni projelerle yanlarında olacaklarını, hiçbir sorunda kendilerini yalnız hissetmeyeceklerini vadetti.

Serbest muhasebeci ve mali müşavir meslektaşları için sosyal tesis ve yeni büro açan meslektaşları için ‘Destek ofis projesi’ ile destek olacaklarını da ifade eden Halil, tüm meslektaşlarını odayı savunmaya ve 5 Haziran’da Çağdaş Muhasebeciler Grubu’na oy vermeye çağırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ