Demokrat Zafer

Irgandı Köprüsü’nün kablolarıyla birlikte sökülüp götürüldüğünü sağır sultan bile duydu, bir tek siz duymadınız!

Irgandı Köprüsü’nün kablolarıyla birlikte sökülüp götürüldüğünü sağır sultan bile duydu, bir tek siz duymadınız!

Türkoğlu, “Karada, Havada, Denizde Çalıştık! diyenler, Tarihi Köprü’yü Işıksız Bıraktılar” diyerek Başkan Aktaş’a seslendi:

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Tarihi Irgandı Köprüsü’nün sahipsiz bırakılarak zifiri karanlığa mahkum edilmesini ironi yaparak eleştirdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın sosyal medyadan yaptığı, ‘Karada, Havada, Denizde Canla Başla Çalıştık!’ paylaşımına atıfta bulunan Türkoğlu, “O yüzden mi Tarihi Irgandı Köprüsü karanlıkta kaldı, o nedenle mi çileli esnafın feryadını hiç duymadınız?” diye sordu.

Türkoğlu konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur Aktaş, hem havada, hem karada, hem de denizde canla başla çalıştıklarını ballandıra ballandıra söylüyor ama aylardır karanlıkta kalan Tarihi Irgandı Köprüsü’ne bir türlü gelemiyor, esnafın yaşadığı kabusa da nedense bir türlü derman olamıyor.
Kendisine yapılan şikayetleri, ‘Köprü Büyükşehir olarak benim değil’ diyerek kestirip atıyor, esnafın ve bölge insanının sesine de ger nedense kulaklarını tıkıyor. Demek ki sizin literatürünüzde canla başla çalışmak böyle oluyor, öyle mi Sn. Aktaş?
Duyduk ki, Vakıflar Bölge Müdürlüğü de, Osmangazi Belediyesi de aynen sizin gibi, ‘Köprü bizim değil, biz aydınlatmak zorunda degiliz’ diyorlarmış.
Yıldırım Belediyesi de zaten karışmıyor. DSİ desen, ‘Sadece Dere Yatağı benim, başka şeye karışmam’ diyor, ee ne olacak şimdi?
Az ötedeki Kütüphane’ye ‘sanki hırsızlar kitap çalacakmış gibi’ gece gündüz güvenlik koyacaksınız, soyulup soğana çevrildikleri için yana yakıla güvenlik isteyen Irgandı sakinlerine ‘Mümkün değil, veremem’ diyeceksiniz!
Köprünün her iki başındaki ısıtma soğutma sisteminin motorları çalındı duydunuz mu?
Köprünün yer altındaki kabloları tam tamına 3 defa sökülüp çalınarak köprü karanlıkta bırakıldı, haberiniz var mı?
Tarihi köprünün üstündeki ve altındaki dış aydınlatmaların tamamının, kablolarıyla birlikte sökülüp götürüldüğünü sağır sultan bile duydu, siz duymadınız!
Derdini söyleyene, “Kendi başınızın çaresine bakın!” demek de ne demek?
Karada, havada, denizde canla başla çalışmanı anladık da, köprüde neden çalışmak istemiyorsunuz, onu pek anlamadık.
Hadi hangi haklı gerekçeniz varsa, bir zahmet canla başla anlatın da vatandaş anlasın!”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ