Demokrat Zafer

Dokunduğun her şeyi eline yüzüne bulaştırdın

Dokunduğun her şeyi eline yüzüne bulaştırdın

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranlarına sosyal medya hesabından tepki gösterdi: “Makyajladıkları rakamlarda bile üretici enflasyonu yüzde 80’e dayanmış.”

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), merakla beklenen aralık ayı enflasyonunu yüzde 36,08 olarak açıkladı. Aylık bazda oran yüzde 13,58 oldu.

TÜİK verilerine tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

TÜİK yıllık tüketici enflasyonunu yüzde 36,08 seviyesinde ilan etti. Makyajladıkları rakamlarda bile üretici enflasyonu yüzde 80’e dayanmış. Bu daha az üretim, daha fazla hayat pahalılığı demek. Ey Saraydaki ekonomi dehası, dokunduğun her şeyi eline yüzüne bulaştırdın!

Bu arada metal sanayicileri, emekçilere %17 zam teklif etmişsiniz. Bu TÜİK’ten bile beter teklifinizi not ettik. Köleniz değildir emekçiler, bu gayriciddi tavrınızdan hemen vazgeçin ve emekçilerin alın terlerinin karşılığını verin. Pazarlıkları yakından izliyoruz, bilginiz olsun.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ