Demokrat Zafer

“GENÇ ZİHİNLER, GELECEĞE YÖN VEREN YENİLİKÇİ FİKİRLER” ÖDÜLLENDİRİLECEK

“GENÇ ZİHİNLER, GELECEĞE YÖN VEREN YENİLİKÇİ FİKİRLER” ÖDÜLLENDİRİLECEK

Gürsu Belediyesi, genç beyinlerin ürettiği projeleri ödüllendirecek. Gençlerin kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirerek, ülkemizin dijital değişim ve dönüşüm sürecine katkı sağlamak, yenilikçi iş fikirlerine destek olarak ekonomiye kazandırmak, geleceğin mesleklerini ve yeni iş modellerini gençlerimize kazandırmak amacıyla eğitim, istihdam ve girişimcilik odak alanlarında, yaklaşık iki yıldır sürdürülen çalışmaların meyveleri olan projeler ödüllendirilecek.

Bursa Girişimci Gençlik Ofisi adıyla hayata geçirilen Proje kapsamında;

  • Kamu, STK, OSB, Üniversite ve Sanayi işbirliğiyle ülkemize örnek olacak Girişimcilik Ekosistemi ve Nitelikli İstihdam modelini ülkemize kazandırmak.

  • Eğitim, girişimcilik ve istihdam olmak üzere 3 ana odak alan üzerinde sürdürülebilir hizmetler geliştirmek.

  • Sanayicilerimizin ve iş piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elaman ve meslek gruplarına yönelik nokta atışı istihdam garantili meslek edindirme eğitimleri vermek.

  • Genç girişimci adaylarının ticarileşme potansiyeli yüksek olan uygulanabilir iş fikirlerini tespit ederek ekonomimize kazandırmak.

  • Genç Zihinler, Geleceğe Yön Veren Yenilikçi Fikirler yarışmasıyla ülkemizin kalkınmasına değer katacak genç girişimcilerimizi teşvik etmek, ekonomiye kazandırmak.

  • Kilogram değeri yüksek olan teknoloji tabanlı, yani ileri teknoloji grubunda yer alan ürün fikirlerini ve iş girişimlerini desteklemek.

  • Başarılı ve ticari açıdan uygulanabilir iş fikrine sahip olup, kendi işini kurmak isteyen gençlerimizi çeşitli hibe mekanizmaları ile buluşturmak.

  • Gençlerimizi geleceğin mesleklerine yönlendirmek. Katma değeri yüksek mesleklerde çalışmalarını veya kendi işlerini kurmalarını sağlamak hedeflendi.

Proje kapsamında, gerçekleştirilen “Genç Zihinler Geleceğe Yön Veren Fikirler Kampı” nda eğitim alan gençlerin oluşturduğu 50 proje, sona gelinen proje çalışmalarının finalinde düzenlenecek yarışmada değerlendirilerek ödüllendirecek. Her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilmesi planlanan “Genç Zihinler Geleceğe Yön Veren Fikirler Kampı” yla, genç zihinlerimizdeki yenilikçi iş fikirlerinin iş piyasası ve potansiyel yatırımcılarla buluşmasını sağlamak hedeflenmekte.

İçişleri Bakanlığı Sivil İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün Hibe Programı kapsamında, Bursa Bilişim ve Yönetişim Derneği İle Gürsu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Bursa Girişimci Gençlik Ofisi’nin koordinasyonuyla, gençlerin kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirerek ülkemizin dijital değişim ve dönüşüm sürecine katkı sağlanması, yetenekli gençlerin keşfedilerek yenilikçi ve yüksek katma değerli iş fikirlerinin ülke ekonomisine kazandırılması yönünde çalışmalar yapıldı.

Sahip oldukları ışığa sonsuz inandığımız gençlerimizin, dünya çapında vizyon geliştirmeleri, çağın gelişimlerine uyum sağlamaları, tüm dünya gençliğiyle yarışabilecek gelişim düzeyine ulaşmalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Gençlerimizin üretecekleri projelerle ülkemizin kalkınmasında üstlenecekleri görevlerde biraz olsun katkımız olacağını bilmek bizleri heyecanlandırıyor. Onların gelecekle ilgili çizecekleri yolda bir ışık yakabilirsek ne mutlu bizlere. Kamu, sanayi ve üniversite iş birliğinde, genç girişimcilerin, Türkiye’nin geleceğine imza atacakları büyük projeleri üretmelerine önderlik etmek amacıyla, gençlerimiz için çıktığımız bu yolda bizim yanımızda olarak iş birliği yapan tüm kurum ve kuruluşlara da şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Proje kapsamında; Tanıtım ve farkındalık çalışmaları, Girişimci Ekosistemi başlangıç eğitim programı, “Genç Zihinler, Geleceğe Yön Veren Yenilikçi Fikirler” yarışma kampı, Girişimci Ekosistemi ileri seviye eğitim programı, “Girişimci Gençlik Buluşmaları“, iş eşleştirme, mentörlük ve fonlama hizmetleri, firma ziyaretleri ve yaygınlaştırma faaliyetleri gerçekleştirildi.

Gürsu Belediyesi öncülüğünde, Bursadaki kamu, üniversite, sanayi ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla, proje kapsamında düzenlenen “Dijital Dönüşüm Ve Girişimcilik Eko-Sistemine katkı sunacak seminer ve farkındalık etkinliklerinin sonuncusu, 28 Aralık 2021 Salı günü, Bursa Euro Park Otel’de gerçekleşecek. Proje kapanış etkinliği olacak programda, Bursadaki girişimcilik eko sistemi tartışılacak ve Bursa sanayisinin dijital dönüşüm kapasitesi analiz edilecek. zenlenen yarışmada değerlendirilen 50 genç girişimcilik projesi, 28 Aralık 2021 Salı günü yapılacak proje kapanış programında ödüllendirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ