Couchbase Capella ile Geliştiricilerin Kurumsal Uygulamalar Oluşturmasını Daha Hızlı, Daha Kolay ve Daha Uygun Fiyatlı Hale Getiriyor

Couchbase’in bulut çözümünün dönüşümü, geliştiricilere kullanımı kolay ve üstün performanslı modern DBaaS sağlıyor

Kurumsal uygulamalar için tasarlanan modern veri tabanlarının lideri Couchbase Inc. (NASDAQ: BASE), Amazon Web Services (AWS) üzerinde sunulan hizmet olarak veri tabanı (DBaaS) çözümü Couchbase Capella’yı duyurdu. Capella geliştiricilere veri tabanında esneklik ve kurumsal uygulamalar için ölçeğine uygun bir performans sunarken, bunu da herhangi bir DBaaS’dan alabileceğiniz en iyi fiyat performansıyla yapıyor. Capella tamamen yönetilebilir ve otomatize edilebilir olduğundan, müşteriler operasyonel veri tabanı yönetimiyle uğraşmaktansa artık uygulamalarını geliştirip, piyasaya sürme sürelerini kısaltmaya yoğunlaşabilirler.

Facet Digital’ın kıdemli mühendisi Scott Bradley “Müşterilerimize uygulama geliştirirken esnekliğe, yüksek performansa ve bütçe dostu çözümlere ihtiyacımız var. Couchbase Capella bize JSON belge çevikliği, ön bellek hızı, metin arama ve analitiğini tek bir platformda verirken, tüm bunlara ekibimizin halihazırda bildiği SQL programlama dili aracılığıyla erişilebiliyor.” dedi.

Couchbase Capella’yla müşteriler, SQL sorguları ve dağıtık ACID işlemleri gibi ilişkisel veri tabanlarının en iyi yönlerini modern bir JSON belge veri tabanının esnekliğiyle birleştiren Couchbase Server 7’nin en son özelliklerinden yararlanıyor. Capella’nın esnekliği, bir müşterinin ek bir veri tabanı ya da destekleyici teknolojileri satın alma, uygulama ve yönetme ihtiyaçlarını en aza indirgeyen bir dizi kullanım senaryosunu destekler. Capella, müşterilerine uygulamalarını ölçeklendirme imkanı sunarken, alabilecekleri en iyi hizmeti en düşük fiyata ve rakiplerinden daha üstün bir fiyat performansıyla sağlar. Müşteriler bu esnada hem zaman hem de emek tasarrufu elde ederler.

Couchbase’in ürün yönetiminden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Scott Anderson, “Modernizasyon artık neredeyse her bir işletme için hızlandırıcı bir faktör ve bizler de DBaaS’ımızı modern uygulama geliştiriciler için tasarlayacak şekilde dönüştürmekten gurur duyuyoruz. Couchbase olarak müşterilerimizin modernizasyon stratejilerini pratiğe dökmelerine yardımcı olmak için hem ürünlerimizi hem de çözümlerimizi uyumlu hale getiriyoruz. Couchbase Capella’yı hizmete sokarken müşterilerimize, hızlandırılmış uygulama gelişimi için modern veri tabanımızı bulutta uygulamaya koymanın en hızlı, en kolay ve en uygun maliyetli yolunu sunuyoruz.” dedi.

Couchbase Capella’nın müşterilere getirdiği faydalar şunlar:

  • SQL kadar kolay. SQL kullanıcıları başka bir veri tabanı sorgulama dili bilmeye gerek kalmaksızın Couchbase Capella’yı kullanabilir ve birkaç tıkla uygulayabilirler. Tek bir yönetim bölmesiyle çoklu küme, çoklu bölge ve çoklu bulut operasyonları basitleşir.
  • Kullanım senaryolarında çevikliği geliştirin. Geliştiriciler operasyonel, işleme dayalı ve analitik iş yükleri için uygulamalar geliştirmeye imkan tanıyan çoklu model yetkinliklerini (belge, anahtar-değer, tam metin arama, analitik) ve veri yapısı esnekliğini tek bir tedarikçiden elde eder. Kullanıcılar, tercih ettikleri programlama dilinde 10 farklı yazılım geliştirme kitinden (SDK) birini seçebilir.
  • Ölçeklenebilir üstün performans ve maliyet verimliliği. Couchbase Capella’nın eşsiz gerçek zamanlı bellek öncelikli mimarisi sayesinde yüksek etkileşim gerektiren ve kişiselleştirilmiş uygulamalar için milisaniyelik tepki süreleri mümkün kılınıyor ve kullanıcılar için ölçeklenebilir fiyat performans sunulmaya devam ediliyor. AWS üzerinde sunulan Couchbase Capella’yla müşteriler dünyanın dört bir yanında ulaşılabilirlik ve güvenilirlik açılarından en iyi deneyimi yaşayabilir.
  • AWS bulut hizmetlerine geniş ölçekte erişim imkanı. Couchbase Capella’nın kontrol düzlemi AWS üzerinde kurulmuştur ve Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2), Amazon Elastic Block Store (Amazon EBS, AWS Lambda, Amazon GuardDuty ve AWS Shield’ın da dahil olduğu 20’den fazla AWS hizmetini mimarisine entegre eder. Geliştiriciler uygulamalarını Amazon Simple Storage Service (Amazon S3), AWS Fargate, Amazon Elastic Kubernetes Service (Amazon EKS), AWS Lambda ve daha fazlasını içeren AWS hizmetlerine tek bir ara yüz aracılığıyla çok düşük aşırı gecikme süresiyle bağlayabilir.

AWS’in Amerika kıtasından sorumlu bağımsız yazılım tedarikçileri (ISV) direktörü Sabina Joseph, “Couchbase Capella geliştiricilere, AWS üzerinde Couchbase’in yüksek performanslı, ölçeklenebilir ve esnek veri tabanını sorunsuz bir şekilde kullanma olanağı sunuyor. DBaaS’la birlikte müşterilere modern uygulamaları daha hızlı kurabilmeleri sağlanırken, yönetimsel altyapı engelleri tarafından yavaşlatılmadan bir bulut veri tabanının esnekliği ve çevikliğine olanak veriliyor. İşletmelerin AWS üzerindeki iş açısından kritik uygulamalarını daha verimli bir şekilde uygulamalarını mümkün kılan Couchbase’le, AWS SaaS Factory Programı aracılığıyla çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Couchbase Capella artık AWS’de kullanımda ve ek bulut sağlayıcılarında gelecekte kullanılabilir olacak. Buraya tıklayarak ücretsiz deneme sürümünüzü başlatın ve Couchbase’in yeni çözümüne ulaşmanın ne kadar kolay olduğunu görün.

Ek Kaynaklar

  • Couchbase Capella hakkında daha fazla bilgi için bu blog’u okuyun.
  • 20-21 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek ConnectONLINE etkinliğine kaydolmak için buraya tıklayın.
  • Couchbase’in herhangi bir bulut ortamında tüm uygulama alanları hakkında daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin.

Couchbase Hakkında

Couchbase’de kurumların kalbinde verinin yer aldığına inanıyoruz. Yazılımcılara ve mimarlara görev anlamındaki en kritik uygulamaları oluşturma, uygulama ve çalıştırma gücü veriyoruz. Couchbase, veri merkezinde ya da herhangi bir bulut ortamında çalışan yüksek performanslı, esnek ve ölçeklenebilir modern bir veri tabanı sunar. Dünyanın en büyük kurumlarının birçoğu işlerine dayanak oluşturan ana uygulamalarını güçlendirmek için Couchbase’e güveniyor. Daha fazla bilgi için www.couchbase.com adresini ziyaret edin.

Couchbase®, Couchbase logosu ve Couchbase ürünleriyle ilişkilendirilmiş adlar ve markalar Couchbase, Inc.’nin ticari markalarıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir.

İleriye Dönük Beyanlar

İşbu bu basın bülteni 1995 tarihli Özel Menkul Kıymetler Hukuk Davaları Reformu Yasası çerçevesinde yönetimin inançlarına ve varsayımlarına ve halihazırdaki yönetim için mevcut bilgilere dayanan “ileriye dönük” beyanlar içerir. İleriye dönük beyanlar, bunlarla sınırlı olmamak üzere, yönetim katından alıntıları ve Couchbase’in pazar ve rekabetçi konumu, stratejileri, ürün sürümleri ve nitelikleri, yetkinlikleri ve faydaları hakkında beyanları içerir. İleriye dönük beyanlar, tarihsel olgular olmayan ve bazı durumlarda “öngörmek”, “beklenti içinde olmak”, “niyet etmek”, “planlamak”, “inanmak”, “devam etmek”, “olabilir”, “potansiyel”, “sürdürmek”, “olacak” veya benzer ifadeler ve bu terimlerin olumsuz halleri içerebilir. Ancak tüm ileriye dönük beyanlar bu tanımlayıcı sözcükleri içermez. İleriye dönük beyanlar bilinen ve bilinmeyen riskleri, belirsizlikleri ve diğer faktörleri kapsar ve bunlar gerçek sonuçlarımıza, performansımıza ya da başarılarımızdan önemli ölçüde farklı olmasına neden olabilir. Bu riskler şunları içerir fakat sadece bunlarla da sınırlı olmayabilir: ürün piyasaya sürülüşünde gecikmeler, yoğun rekabet ve etkin bir şekilde rekabet edebilme yetkinliğimiz. Gerçek sonuçların tahmin edilenden önemli ölçüde farklı olabilmesine neden olabilecek riskler hakkında daha fazla bilgi, 31 Temmuz 2021’de sona eren çeyrek için Form 10-Q’daki çeyrek bazlı raporumuz da dahil olmak üzere, SEC’le yaptığımız dosyalarda yer alır ve işbu bu basın bülteni de bu bağlamda okunmalıdır. Bu basın bülteninde yer alan ileriye dönük beyanlar, bu tarih itibarıyla makul olduğuna inandığımız varsayımlara dayanır. Yasaların gerektirdiği durumlar haricinde, bu ileriye dönük beyanları güncelleme veya fiili sonuçların ileriye dönük beyanlarda öngörülenden önemli ölçüde farklı olması durumunda sebep göstermeksizin güncelleme yükümlülüğünü üstlenmiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir