Kılıçdaroğlu: Elektrik şirketleri zam hazırlığı yapıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik fiyatlarına zam gündemiyle ilgili açıklama yaptı. CHP lideri, “Elektrik şirketleri zam hazırlığı yapıyorlar… Gerekirse halkımızı kademeli olarak tüketimi durdurmaya çağıracağız” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin Abant Kampı’nda açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu zamlarla ilgili açıklamasında, elektriğe zam hazırlığı olduğunu belirterek, “Onları uyarmak ortak görevimiz. Milletin sırtına çökmeye çalışırsanız, elektriğe zam yapmaya kalkarsanız bunun bedelini ödeyeceksiniz. Emekli aldığı aylık 1500-2000 lira 200 lira elektrik faturası geliyor. Gerekirse halkımızı kademeli olarak tüketimi durdurmaya çağıracağız” dedi.

CHP liderinin açıklamaları şöyle:

Bu zamların sorumlusu kim? Bu soruları sormadığımız zaman vatandaş siyasi iktidarı sanki bunun dışındaymış gibi düşünüyor. Türk Lirası’nın bu kadar değer kaybetmesine yol açan mekanizmanın sorumlusu kim? 128 milyar Dolar’ın buharlaşmasına yol açan kararı veren kim?

Son 3 haftada milletin sırtına 260 milyar liralık ek yük geldi. Kim ödeyecek? Saray mı, beslemeleri mi, 5’li çeteler mi, sıradan vatandaş mı ödeyecek? Rüşveti görmeyerek adeta meşrulaştıran bir siyasal anlayış var.

“ELEKTRİK ŞİRKETLERİ ZAM HAZIRLIĞI YAPIYOR, GEREKİRSE KADEMELİ OLARAK TÜKETİMİ DURDURACAĞIZ”

Elektrik şirketleri zam hazırlığı yapıyorlar. Onları uyarmak ortak görevimiz. Milletin sırtına çökmeye çalışırsanız, elektriğe zam yapmaya kalkarsanız bunun bedelini ödeyeceksiniz. Emekli aldığı aylık 1500-2000 lira 200 lira elektrik faturası geliyor. Gerekirse halkımızı kademeli olarak tüketimi durdurmaya çağıracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir